Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas finansists iegādājas «Latvijas Biznesa banku»

Krievijas finansists Andrejs Vdovins otrdien, 21.maijā, iegādājies 100% «Latvijas Biznesa Banka» (LBB) akciju, portālam «Apollo» pavēstīja «M2M Asset Management» pārstāve Jūlija Kondratoviča.

Vdovins ir «VMHY» grupas, kurā ietilpst Krievijā darbojošās bankas «M2M Private Bank» un «ATB Banka», līdzīpašnieks. Attiecīgās izmaiņas ierakstītas LBB akcionāru reģistrā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir devusi atļauju Vdovinam būtiskas līdzdalības iegūšanai kredītiestādē, biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza. FKTK apstiprinājums būs nepieciešama arī gadījumā, ja tiks mainīta LBB valde vai padome.

Vdovina mērķis, iegādājoties pilno akciju paketi LBB bankā, ir pastiprināt «M2M» grupas klātbūtni Eiropas privātkapitāla pārvaldīšanas pakalpojumu tirgū.

Kopš 2011.gada Latvijā veiksmīgi darbojas Vdovinam piederoša ieguldījumu pārvaldes sabiedrība «M2M Asset Management». Uzņēmuma specializācija ir aktīvu pārvaldes pakalpojumu sniegšana, kā arī uzņēmums pārvalda augsta ienesīguma obligāciju fondu «M2M Emerging High Income Bond Fund».

Darījumam noslēdzoties, uz LBB bāzes tiks veidota jauna banka, kura specializēsies starptautisko un Latvijas turīgo privāto klientu kapitāla apkalpošanā. Jaunās bankas biznesa attīstības stratēģija balstīsies uz private banking pakalpojumu sniegšanu: privāto klientu ikdienas banku operāciju apkalpošanu, kapitāla pārvaldīšanu, dzīves stila apkalpošanu, kā arī šiem klientiem piederošo uzņēmumu norēķinu operāciju apkalpošanu. Plānots, ka LBB restrukturizācija tiks pabeigta līdz šī gada 1.augustam, kad banka sāks pilnvērtīgu klientu apkalpošanu.

«Mēs ar lielo optimismu skatāmies uz LBB bankas starptautiskā private banking pakalpojuma klāsta attīstību. Pateicoties mūsu pozitīvajai pieredzei bankā „М2М Private Bank» Krievijas tirgū, mēs zinām, ka daudzi mūsu klienti ir ieinteresēti pie mums apkalpot arī savas starptautiskās banku operācijas un kapitālu. Latvija ir viens no svarīgākajiem Austrumeiropas finanšu centriem ar bagātām banku tradīcijām un profesionālu banku sektora regulējumu. Mēs esam pārliecināti, ka LBB spēs nodrošināt klientiem augstas kvalitātes banku pakalpojumus un mūsdienīgus finanšu instrumentus kapitāla vairošanai, un tie būs pieprasīti starptautisko un Latvijas privāto klientu vidū,» norāda Vdovins.

LETA vēstī, ka LBB darbojas Latvijas finanšu tirgū kopš 1992.gada. Tās akcionāri bijušas Krievijas kredītiestādes «Mosbiznesbank» un no 1999.gada - «Maskavas banka». 2010.gadā bankas galvenais akcionārs pieņēma lēmumu reorganizēt meitasuzņēmuma darbību Baltijas reģionā. Reorganizācijā ievērojama LBB kredītportfeļa daļa, kā arī visas līdzdalības daļas kapitālā tika pārdotas. Bankas uzņēmuma pamatdaļa tika pārdota Igaunijas kredītiestādes AS «Eesti Krediidipank» Latvijas filiālei.

2011.gada aprīlī par 99% LBB akciju īpašnieku kļuva Krievijas uzņēmējs Andrejs Molčanovs. Viņš 2012.gada jūnijā pārdeva daļu akciju, saglabājot savā īpašumā 50,03% akciju. Savukārt par pārējo bankas akciju īpašniekiem kļuva seši dažādi Kiprā reģistrēti uzņēmumi: 9,23% akciju piederēja «Splingix Limited», 9,23% - «Mankind Management Limited», 8,77% - «Circuitland Developments Ltd.», 8,77% - «Valyse Limited», 7,04% «Adminprase Limited» un 6,93% - «Cernevix Limited».

LBB zaudējumi šogad pirmajā ceturksnī bija 355 801 lats. Pagājušajā gadā LBB zaudējumi bija 1,895 miljoni latu. Bankas aktīvi 2012.gada beigās bija 4,236 miljoni latu. Bankas valdes priekšsēdētājs ir bijušais valstij piederošās «Latvijas Hipotēku un zemes bankas» vadītājs Inesis Feiferis.

Saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem LBB pēc aktīviem pērn gada nogalē bija 25.lielākā Latvijā strādājošā banka.