Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mopēdistiem izveidots īpašs drošas braukšanas video tests

Lai izglītotu jaunos mopēdu vadītājus, pārbaudītu viņu zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un drošu motobraukšanu, satiksmes drošības kampaņas «Mopēds – mazs un neaizsargāts» ietvaros ir izstrādāts īpašs video testu interneta vidē.

facebook.com

Testu veido pieci video jautājumi, kuros izspēlētas dažādas situācijas ceļu satiksmē, kurās iesaistīti mopēdisti. Tie, kuri uz visiem testa jautājumiem atbildēs pareizi, saņems drošas motobraukšanas sertifikātu. Savukārt tiem, kuriem testā būs kāda kļūda, tiks izsniegta apliecība un izteikts aicinājums ne tikai pilnveidot zināšanas, bet arī laikus parūpēties par savu un sava spēkrata apdrošināšanu.

Visi, kuri būs sekmīgi izpildījuši video testu «Mopēds – mazs un neaizsargāts» un iegūto testa rezultātu publicējuši savos sociālo tīklu profilos, piedalīsies balvu izlozē. Zinošākajiem motobraucējiem būs iespēja laimēt dažādas noderīgas lietas aktīvai atpūtai – gaisa pūķus, futbola bumbas, frisbija diskus, kā arī galveno balvu – divas «ERGO» nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises uz vienu gadu.

Atgādinām, ka šogad, 1.maijā, «Zelta Mopēda» sacensību laikā Biķernieku trasē darbojās īpaša «Moto drošībnieku» komanda, kura veica ātros motorizēto transportlīdzekļu drošības testus un pārbaudīja pasākuma dalībnieku zināšanas par drošu braukšanu. Viņi secināja, ka jaunajiem mopēdistiem trūkst izpratne par ceļu satiksmes noteikumiem un sava spēkrata drošību. Aptaujājot vairāk nekā 200 motobraucējus, vien neliela daļa jeb 7% spēja pareizi atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem no mopēdu vadīšanas teorētiskā eksāmena, kopumā uzrādot vājas zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un riskējot pieņemt nepareizus lēmumus arī uz ceļa.

Līdz ar mopēdu skaita dubultošanos pēdējos piecos gados palielinājies ne vien pārkāpumu, bet arī ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti mopēdu vadītāji. Pārgalvība, bravūra, neuzmanība un savu spēju pārvērtēšana – šie ir tikai daži no iemesliem, kas pagājušajā gadā bijuši par pamatu 131 mopēdu ceļu satiksmes negadījumam, kuros cietuši 150, bet gājuši bojā trīs mopēdisti.