Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bezdarbnieki ar atkarības problēmām varēs ātrāk iesaistīties Minesotas programmā

Bezdarbnieki, kuri vēlas risināt atkarības problēmas, varēs ātrāk iesaistīties Minesotas programmā, liecina Labklājības ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Ministrijā skaidro: ja valdība atbalstīs šos grozījumus, bezdarbnieki, kuri vēlēsies ārstēt alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu atkarību, Minesotas programmā varēs iesaistīties ātrāk. Līdz šim to varēja darīt cilvēki ar atkarību, kas Nodarbinātības valsts aģentūrā ir bijuši reģistrēti vismaz vienu gadu. Plānots šo kritēriju samazināt uz laiku līdz trīs mēnešiem.

Tāpat grozījumi paredz, ka Minesotas programmā varēs piedalīties arī tie bezdarbnieki ar atkarības problēmām, kas bezdarbnieka statusā būs mazāk par trīs mēnešiem, bet iepriekš vismaz sešus mēnešus nav strādājusi.

LM atgādina, ka Minesotas programmā var iesaistīties pilngadīgi cilvēki. Ārstniecības kurss ilgst 28 dienas, dodot iespēju ārstēt alkohola, narkotisko un psihotropo vielu atkarību 12 soļu programmā.

Īstenojot atbalsta pasākumus bezdarbniekiem ar atkarības problēmām, plānots, ka 2013.gadā programmā iesaistīs 251 bezdarbnieku, bet 2014.gadā – 229. Šogad tam paredzētais finansējums ir 79,1 tūkstotis latu, savukārt 2014.gadā – 67,3 tūkstoši latu.