Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Treneru padome aicina LHF aizliegt jauniešu komandu dalību citu valstu čempionātos

Sekojot Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidenta Kirova Lipmana iepriekš paustajai nostājai, federācijas treneru padome formāli iesniegusi lūgumu LHF valdei izskatīt iespēju aizliegt jauniešu komandām piedalīties citu valstu čempionātos.

Iepriekš ar nostāju liegt Latvijas jauniešu komandām dalību citu valstu čempionātos vairākas reizes klajā nācis Lipmans, bet tagad šādas lietu kārtības ieviešanai sperti pirmie reālie soļi.

«Pamatojoties uz pēdējos gados uzkrāto vairāk negatīvo nekā pozitīvo pieredzi, ko devis dažādu jauniešu un junioru komandu starts citu valstu čempionātos, treneru padome Latvijas hokeja attīstības un spēcīga valsts čempionāta sarīkošanas nolūkā lūdz LHF valdi izskatīt mūsu komandu dalības citu valstu čempionātos lietderību un aizliegt mūsu valsts jauniešu komandām dalību citu valstu čempionātos,» teikts LHF publicētajā treneru padomes protokolā.

Treneru padome ieteikusi LHF valdei atļaut «Rīga» komandai turpināt dalību Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) A grupā ar noteikumu, ka šī komanda arī turpmāk ir Latvijas U-20 izlases bāzes komanda. Tāpat treneru padome aicina saglabāt vienas komandas startu MHL B grupā ar noteikumu, ka šī komanda ir Latvijas U-18 izlases bāzes komanda.

Pagājušajā sezonā MHL B grupā startēja trīs Latvijas komandas - «Juniors», «Prizma»/«Rīga» un «Liepājas metalurgs». Jau iepriekš bija zināms, ka rūpnīca «Liepājas metalurgs» atteiksies no profesionālu hokeja komandu atbalstīšanas un nākamajā sezonā liepājnieki MHL B grupas turnīrā nespēlēs.

Tāpat treneru padome lūdz LHF valdi kategoriski aizliegt dažādu izlašu («select») kā komandu veidošanu un to startus dažādās sacensībās bez iepriekšējas komandas treneru un spēlētāju sastāva apstiprināšanas valdē.

«Rīgas» komanda MHL A grupā spēlējusi pēdējos trīs gadus pēc kārtas.