Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kanādas Centrālā banka: Eiropai draud 10 stagnācijas gadi

Eiropai draud desmit stagnācijas gadi, ja tā neīstenos svarīgas reformas, lai stabilizētu fiskālo stāvokli, otrdien brīdināja Kanādas Centrālās bankas vadītājs Marks Kērnijs, kurš 1.jūlijā kļūs par Lielbritānijas centrālās bankas «Bank of England» vadītāju.

«Eiropa saglabājas recesijā, ekonomisko aktivitāti ierobežojot fiskālajai taupībai, zemam pārliecības līmenim un apgrūtinošiem kreditēšanas apstākļiem,» norādīja Kērnijs. «Tās finanšu sistēmā saglabājas ievērojami apgrūtinājumi. Bez ilgstošām un nozīmīgām reformām draud desmit stagnācijas gadi.»

Savā pēdējā uzrunā kā Kanādas Centrālās bankas vadītājs Kērnijs aicināja Eiropas likumdevējus «gūt mācību no Japānas par draudiem, ko rada nepilnīgu pasākumu īstenošana».

Japāna pēc plašas finanšu krīzes ar grūtībām saskārusies vairāk nekā 20 gadus.

Tagad Japāna īsteno pasākumus, kurus Kērnijs nodēvējis par «drosmīgu politikas eksperimentu», lai atdzīvinātu valsts ekonomiku.

Tāpat viņš norādīja, ka Ekonomikas un monetārajā savienībā šobrīd ir tikai daži institucionālie mehānismi, lai likvidētu tādus satricinājumus, kas skāra Spāniju, kad līdzekļu ieplūde tās banku sistēmā un nekustamo īpašumu tirgū apsīka un tās ekonomika piedzīvoja sabrukumu.