Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lipmans brīdina - LM sāga var beigties ar sociālu krīzi valsts mērogā

Ja valdība nepanāks AS «Liepājas metalurgs» valdes nomaiņu un «Prudentia Advisers» un uzņēmuma kreditori turpinās turēties pie savas sapņainās, bet nepamatotās vīzijas, ka iecerētais eksperiments ar uzņēmuma pārņemšanu darbosies, tad draud ne tikai uzņēmuma maksātnespēja, bet arī sociālā krīze valsts mērogā, norāda uzņēmuma akcionārs Kirovs Lipmans.

Atsaucoties uz «Prudentia Advisers» pārstāvja Kārļa Krastiņa un ekonomikas ministra Daniela Pavļuta otrdien masu medijos teikto, Lipmans norāda, ka līdz šim neviena puse nav izrādījusi interesi par viņa piedāvāto visreālāko veidu, kā glābt uzņēmumu, - piesaistīt «Liepājas metalurgam» stratēģisko investoru.

«Pašlaik esmu dzirdējis tikai runas par to, ka ir kaut kas jādara, lai glābtu uzņēmumu un nepieļautu sociālo krīzi Liepājas apkaimē, taču reāli darbi nav notikuši. Turklāt man, cilvēkam, kas pirms vairākiem gadiem izglāba šo uzņēmumu no krīzes un arī šoreiz vairākkārt ir piedāvājis risinājumu uzņēmuma glābšanai, tiek izvirzītas nepamatotas prasības. Valdībai būtu jārīkojas tā, lai uzņēmums tiešām tiktu glābts, nevis turpināts izsaimniekot,» uzsver Lipmans.

Uzņēmējs uzsver, ka viņam joprojām ir piedāvājums piesaistīt «Liepājas metalurgam» stratēģisko investoru, tomēr, lai tas notiktu, ir jāievēro nosacījumi, kurus jau iepriekš izvirzīja potenciālais investors - divi pašreizējie lielākie uzņēmuma akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals -, pārdod visas savas «Liepājas metalurga» akcijas šim investoram, kā arī vienlaikus tiek nomainīta visa šī brīža uzņēmuma vadība ar pasaules līmeņa profesionāļu komandu, kurai ir ievērojama pieredze metalurģijas uzņēmumu vadībā un biznesā, ko nodrošinātu investors.

Ja izpildītos stratēģiskā investora izvirzītie nosacījumi, Lipmans no savas puses apņemas nodrošināt uzņēmumam iespēju iegādāties jau patlaban tā saimnieciskajai darbībai nepieciešamos metāllūžņus jebkurā apjomā, turklāt par iepirkuma cenu, kas būtu zemāka, nekā to tagad maksā uzņēmums.

«Tāpat vēlos norādīt, ka joprojām atšķirībā no Zaharjina un Segala esmu gatavs arī finanšu ieguldījumiem uzņēmumā, un varu arī nosaukt konkrētas summas, termiņus, ja vien tiks izpildīti manis iepriekš izvirzītie nosacījumi,» uzsver Lipmans.

Jau ziņots, ka līdz 31.maijam AS «Liepājas metalurgs» akcionāriem ir vai nu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai jāiegulda uzņēmumā lieli finanšu līdzekļi. Uzņēmuma kreditori ir nolēmuši kapitalizēt aptuveni pusi jeb vairāk nekā 60 miljonus latu no «Liepājas metalurga» parādsaistībām, kuru kopējais apjoms sasniedz 125 miljonus latu, tādējādi kļūstot par uzņēmuma akcionāriem.

Kā 21.maijā pēc Ministru kabineta sēdes teica uzņēmuma kreditoru kluba konsultanta «Prudentia» partneris Krastiņš, uzņēmuma akcionāriem kreditoru klubam ir vai nu par vienu latu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai katram jāiegulda «Liepājas metalurgā» pa desmit miljoniem latu, un viņi varēs palikt uzņēmumā, būt tā akcionāri kopā ar kreditoriem un turpināt atbalstīt un stabilizēt uzņēmumu.

Viņš piebilda, ka par šo scenāriju ir informēta arī valdība, kas ir viens no kreditoru kluba dalībniekiem, un valdība konceptuāli šo scenāriju ir izskatījusi un arī atbalstījusi.