Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspilī atrastā bumba neitralizēta: speciālisti atzīst, ka situācija bijusi sarežģīta

Ventspils ostas sauskravu termināļa būvlaukumā atrastā 500 kilogramus smagā aviācijas bumba ap pusnakti veiksmīgi neitralizēta jūrā, LNT raidījumā «900 sekundes» pastāstīja Nesprāgušas munīcijas neitralizācijas rotas virsseržants Jānis Palācis.

Palācis atzina, ka situācija Ventspilī bijusi sarežģīta sakarā ar to, ka bija nepieciešams evakuēt cilvēkus no daudzām iestādēm, kuras atradās bīstamajā zonā, kā arī vajadzēja atrast transportu, ar kuru izcelt bumbu no bedres.

Palācis norādīja, ka aviācijas bumba bija «diezgan sprādzienbīstama», tāpēc bijis nepieciešams ieguldīt papildus darbu, lai bumbu varētu droši transportēt gan pa sauszemi, gan jūru.

Jau ziņots, ka bumba tika atrasta vakar Ventspils ostas teritorijā, piestātnes izbūves vietā. Uz Ventspili devās Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri, kas bīstamo priekšmetu izcēla no upes gultnes un, novietojot kuģī uz speciāliem pontoniem, transportēja līdz jūrai, kur to nogremdēja un uzspridzināja.

Tika saņemts NBS rīkojums slēgt pilsētas teritoriju 500 metru rādiusā ap bumbas atrašanās vietu, tostarp evakuējot iedzīvotājus. Saistībā ar to tika slēgta satiksme pār paceļamo Ventas tiltu un tilta aplī Ventas kreisajā krastā. NBS atļāva turpināt satiksmi pār Apvedtiltu, tomēr, tā kā tika slēgts tilta aplis Ventas kreisajā krastā, satiksmes kustība uz Pārventu un no tās tiek organizēta pa Tērauda ielu. Arī sabiedriskais transports tika novirzīts pa Apvedtiltu.

Otrā pasaules kara krievu aviācijas bumba atradās Ventā starp abiem tiltiem aptuveni četru metru dziļumā.

Pustonnu smagā bumba pēc saviem izmēriem vērtējama kā liela un tās šķembu lidošanas rādiuss var būt viens kilometrs.