Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jānim Pauļukam veltīta izstāde

Latvijas padomju laika leģendārajam gleznotājam Jānim Pauļukam veltītā izstāde «Brāzmainais virtuozs» no 2013. gada 24. maija līdz 29. jūnijam skatāma Mūkusalas Mākslas salona Lielajā un Mazajā zālē

Daudzpusīgā mākslinieka Jāņa Pauļuka (1906 – 1984) personība un māksla allaž ir bijusi apvīta ar leģendām un skandāliem, taču neskatoties uz laika kolīzijām, viņš prata nosargāt un attīstīt savu neatkārtojamo māksliniecisko rokrakstu, ko vislabāk raksturo dinamisks, virtuozs triepiens un neierobežota, spilgtu krāsu palete.

Jānis Pauļuks ir viena no spilgtākajām personībām Latvijas glezniecībā laikā pēc Otrā pasaules kara. Viņa daiļrade atstājusi būtisku ietekmi Latvijas mākslas vēsturē, integrējot abstraktā ekspresionisma paņēmienu kopumu nacionālās skolas figurālismā. Jānis Pauļuks strādājis eļļas tehnikā. Daudz eksperimentējis glezniecības tehnoloģijas jomā - krāsu šļakstīja, pilināja, vērienīgi zieda ar špakteli. Gleznojis ainavas, klusās dabas, figurālās kompozīcijas, marīnas, portretus un pašportetus. Darinājis arī abstrakcijas, nenoliedzot reālās dabas formas. Gleznojis saules piepildītas ainavas.

No Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas veidotajā izstādē būs apskatāmi darbi no dažādiem daiļrades periodiem – 20. gs. 40. gadu urbānās ainavas, 50. gados gleznoti dabas skati, 60. gadu figurālās kompozīcijas, kuras atspoguļo mākslinieka mēģinājumu realizēt sociālisma laika tematiskās prasības, 80. gadu skičveidīgās, krāsainās pilsētainavas, kā arī daži portreti. Izstāde ļaus ieskatīties ne tikai viņa daiļradē, bet arī personībā, ko palīdzēs atklāt ekspozīcijā izvietotās dokumentālās filmas no 1981. un 1987. gada Latvijas televīzijas ierakstiem.

Ieeja izstādē bezmaksas.