Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Balta» šogad prognozē apdrošināšanas tirgus izaugsmi

Apdrošināšanas AS «Balta» šogad Latvijā prognozē apdrošināšanas tirgus izaugsmi 8-10% apmērā.

«Baltas» finanšu direktors Uldis Dzintars intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja, ka apdrošināšanas tirgus pirmajā ceturksnī audzis par 7%. Šādu izaugsmi uzrāda apdrošinātāju asociācijas sadarbībā ar datu apkopošanas kompāniju apkopotā statistika, kur datus iesūtījušas visas Latvijā strādājošās nedzīvības apdrošināšanas sabiedrības, izņemot «Balvu».

«Baltas» gada sākumā paustās prognozes bija, ka apdrošināšanas tirgus šogad augs par 8-10%, un šādu prognozi uzņēmums saglabā arī tagad.

Vaicāts, vai apdrošināšanas tirgū Latvijā ir vieta jauniem spēlētājiem, Dzintars atzina, ka tirgus ir ļoti piesātināts. Ieskaitot «Balvu», bija 13 apdrošināšanas sabiedrības un ārvalstu filiāles. «Tas ir ļoti liels skaits, rēķinot uz diviem miljoniem iedzīvotāju. Arī jaunie spēlētāji, kas ienākuši Latvijā, medijos teikuši, ka viņus interesētu pirkt kādu kompāniju,» sacīja Dzintars.

«Baltas» finanšu direktors atzina, ka lielākā daļa tirgus dalībnieku sagaida tirgus konsolidāciju un to, ka dalībnieku skaits varētu samazināties. Līdz ar to katrai apdrošināšanas sabiedrībai pieaugtu klientu skaits un parakstītās apdrošināšanas prēmijas.

Dzintars skaidroja, ka Latvijā ārvalstu uzņēmumi ienāk, jo apdrošināšanas īpatsvars jeb tas, ko sauc par apdrošināšanas penetrāciju, pašlaik ir ļoti zems. Latvijā apdrošināšana veido 0,99% no iekšzemes kopprodukta, kas ir zemāk nekā Lietuvā un Igaunijā, turklāt Latvijā populārāka nekā kaimiņvalstīs ir veselības apdrošināšana. Tas nozīmē, ka pašlaik Latvijas iedzīvotāji apdrošinās mazāk. Tādējādi kopumā tiek sagaidīta attīstība.

«Tiek gaidīts, ka, augot ekonomikai un kāpjot iedzīvotāju ienākumiem, cilvēki varēs atļauties maksāt par apdrošināšanu un gribēs lielāku stabilitāti, vēlēsies apdrošināties pret negaidītiem zaudējumiem. Tas ir ilgstošs process, bet visi cer, ka apdrošināšanas tirgus augs,» sacīja Dzintars.

Kā ziņots, «Balta» pagājušajā gadā parakstīja bruto apdrošināšanas prēmijas 31,12 miljonu latu apmērā, bet bruto izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības bija 18,16 miljoni latu. 2012.gadā «Balta» strādāja ar 1,12 miljonu latu zaudējumiem. Šogad pirmo ceturksni sabiedrība noslēdza ar 8000 latu peļņu.

Apdrošināšanas AS «Balta» ietilpst «RSA Insurance Group», kas piedāvā apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Baltijas valstīs darbojas grupas uzņēmumi «Lietuvos Draudimas» Lietuvā un «RSA» Igaunijā.