Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sirmais: Ja pēc sezonas neatgriezīšos LOV sastāvā, braukšu uz ASV

21 gadu vecais latviešu šķēpmetējs Zigismunds Sirmais intervijā portālam «Apollo» atzīst, ka pēc šīs sezonas viņam nāksies pieņemt svarīgu lēmumu.

Pirms diviem gadiem Sirmais 18 gadu vecumā laboja pasaules junioru rekordu, turklāt tajā pat gadā uzlaboja arī šo rezultātu. Taču pagājušajā sezonā Zigismundam neizdevās pietuvoties savam personiskajam rekordam (84,69 metri), bet gada beigās tika zaudēta vieta Latvijas Olimpiskajā vienībā.

Šī sezona jaunajam šķēpmetējam, ļoti iespējams, kļūs par izšķirošo viņa karjerā, tādēļ patīkami, ka marta vidū tā iesākās ar 82,51 metru tālu metienu, kas bija labākais rezultāts kopš 2011. gada.

«Aizbraucu uz LOV un man ir 50 lati mēnesī, par kuriem varu nopirkt uztura bagātinātājus. Paņem vienu burku un 40 latu vairs nav,» stāsta Zigismunds. «Latvijas Šķēpmetēju klubs apmaksāja treniņnometni Portugālē. Ja nebūtu šī atbalsta, tad būtu problēmas. Sacensībās, ja vien sasniedz rezultātu, tad uzturēšanās izmaksas tiek nosegtas. Vēl ir atbalsts arī no Rīgas domes, taču nav tā, ka varētu braukāt ar «Bentley» markas automašīnu.»

«Negribētos jau tā teikt, bet, ja pēc šīs sezonas neatgriezīšos LOV sastāvā un man nebūs atbalsta, tad braukšu mācīties un trenēties uz ASV, jo citas izejas nebūs,» atklāj Sirmais. «Principā man ir jāizpilda pasaules čempionāta A normatīvs (83,50 metri) un ļoti labi jānostartē Eiropas U-23 čempionātā jūlija vidū vai arī tikt starp 15 labākajiem rezultātiem pasaulē.»

«Cik sapratu, tad no LOV izlidoju tāpēc, ka bija nepareizi uztaisīts plāns. Pagājušo sezonu pabeidzu ar 12. rezultātu pasaulē. Ja būtu pie kritērijiem uzrakstīts, ka jābūt starp 15 labākajiem rezultātiem pasaulē, tad būtu palicis LOV sastāvā, taču bija uzrakstīts, ka vienās sacensībās jāuzrāda rezultāts 83-86 metru robežās. Tas bija viens no iemesliem, bet man tādi bija trīs. Un uz redzēšanos. Skarbi,» skaidro jaunais šķēpmetējs.

P.S. Tuvākajā laikā portālā «Apollo» varēsiet lasīt pilnu interviju ar jauno Latvijas šķēpmetēju Zigismundu Sirmo.