Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nosaukti vīriešu un sieviešu volejbola izlašu sastāvi PČ kvalifikācijai

Zināmi Latvijas vīriešu un sieviešu volejbola izlašu sastāvi, kas šonedēļ startēs pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīros, vēsta Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Vīriešu izlase no piektdienas līdz svētdienai Igaunijas pilsētā Rakverē aizvadīs 2014. gada pasaules čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas sacensības, kurās sacentīsies ar Dāniju, Baltkrieviju un Igauniju.

Uz Rakveri galvenā trenera Raimonda Vildes vadībā dosies Gundars Celitāns, Hermans Egleskalns (abi - diagonāles spēlētāji), Deniss Petrovs, Artis Caics (abi - cēlāji), Viktors Koržeņevičs, Jānis Vāvers, Andrejs Zavorotnijs (visi - pirmā tempa spēlētāji), Ansis Medenis, Lauris Iecelnieks, Aivars Petruševics, Austris Štāls (visi - otrā tempa spēlētāji), Ingars Ivanovs (libero).

Izlasei šajos mačos nepalīdzēs nopietnu traumu ārstējošais Armands Celitāns.

Turnīrā Rakverē pēc viena apļa sacensībām grupu uzvarētāji uzreiz garantēs sev vietu kvalifikācijas trešajā kārtā, bet otro vietu ieguvēji sacentīsies kvalifikācijas otrajā kārtā.

Galvenās spēles Latvijai sāksies pēc tam, jo 2. un 9. jūnijā tā aizvadīs Eiropas čempionāta izšķirošās, trešās kvalifikācijas kārtas mačus ar Turciju. Latvijas un Turcijas volejbola izlašu duelī pārāka būs komanda, kas uzvarēs abās spēlēs. Ja panākumi tiks dalīti uz pusēm, uzvarētāju pēc otrās spēles, kas risināsies Jelgavā, noskaidros tā saucamajā zelta setā.

Latvijas izlase, sekmīgi pārvarot pēdējo kvalifikācijas kārtu, Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs vienā apakšgrupā ar Polijas, Slovākijas un Francijas komandām.

Eiropas čempionāta finālturnīrs šogad no 20. līdz 29. septembrim notiks Polijā un Dānijā.

Tikmēr sievietes 2014. gada pasaules čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas sacensības no piektdienas līdz svētdienai aizvadīs Daugavpilī, sacenšoties ar Igaunijas, Lietuvas un Islandes valstsvienībām.

Uz Daugavpili trenera Jāņa Leiša vadībā dosies Sanda Ragozina, Alise Pastare (abas - cēlājas), Alise Lece, Viktorija Brice (abas - diagonāles spēlētājas), Anete Briņķe, Agnese Feldmane, Zane Malaševska, Līva Sola (visas - pirmā tempa spēlētājas), Lana Sorokina, Ieva Tetere, Ance Auziņa (visas - otrā tempa spēlētājas), Kristīne Lece (libero).

Arī šeit pēc viena apļa turnīra apakšgrupu uzvarētājas garantēs vietu kvalifikācijas trešajā kārtā, bet otro vietu ieguvējas sacentīsies kvalifikācijas otrajā kārtā.

Latvijas sieviešu volejbola izlase 90. gados varēja lepoties ar regulāru dalību Eiropas čempionātu finālturnīros, taču finansējuma trūkuma un dažādu citu iemeslu dēļ izlase zaudēja savas pozīcijas, sešus gadus neaizvadot nevienu oficiālu maču. Tikai 2011. gada izskaņā tā atkal atjaunoja savu darbību.