Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dramatiska cīņa ar banku: Apkrāptā daudzbērnu ģimene neapskaužamā situācijā

Daudzbērnu ģimene Lēdmanē, par kuras nedienām ar «Ge Money Bank» stāstīts pirms dažām nedēļām, joprojām ir neapskaužamā situācijā, vēstī Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Banka nav turējusi solījumu atsaukt ģimenes vienīgā mājokļa izsoli. 38 kvadrātmetru dzīvoklis, kas novērtēts tikai par diviem tūkstošiem latu, joprojām ir pieteikts izsolei. Tā notiks pēc piecām dienām, bet «Ge Money Bank» atsakās komentēt jautājumus, kas saistīti ar iespējamiem risinājumiem.

Septiņu bērnu tēvs Juris Lepers dēlam galvotā kredīta dēļ zaudējis ieķīlāto zemesgabalu, kura sākotnējais novērtējums pārsniedzis kredīta summu, bet drīz vien, pēc piecām dienām, tiks izsolīta Lepera ģimenes vienīgā dzīvesvieta.

Savulaik visa mājas būvēšanai ņemtā nauda Jurim un viņa dēlam tika izkrāpta - uz pilnvaras pamata naudu no konta izņēmis būvnieks Mārtiņš Dage - tā atzinusi tiesa, kuras spriedums vēl nav stājies spēkā.

Jura dēls, kurš ņēma kredītu, tagad ir miris, bet kredītsaistības vienalga jāsedz galvotājam - tēvam, pat, ja nevienu santīmu no bankas izsniegtās summas ne tēvs, ne dēls nav redzējis.

«Ja vismazākā mērā justos vainīgs, ka esmu kaut ko paņēmis, kaut santīmu, es uz ceļiem rāpotu un maksātu un atdotu visu. Es nekad dzīvē neesmu radis būt parādā, bet, ja netaisnīgi atņemts tas, kas mūžā laikā ieguldīts, uzskatu, ka tas nav pareizi,» norādījis Lepers.

Viņš pastāstīja, ka banka piedāvājusi kredītsaistības dzēst, ja Juris slēgtu jaunu līgumu un sešus gadus katru mēnesi bankai pārskaitītu 56 latus, taču Jura ģimenei nav šādas naudas un ģimene ir saņēmusi trūcīgo statusu.

«Man katrs lats daudz ko nozīmē,» viņš norāda.

«Bankas pārstāvji teica - vai tad nevar ģimene palīdzēt, bet man tai ģimenei ir jāpalīdz,» sacīja vīrietis.

«Ge Money Bank» Lepera situāciju nekomentē. Sākotnējais arguments intervijas nesniegšanai, ir personas datu aizsardzības likums. Lai bankas pārstāvji piekristu komentēt situāciju, Lepers uzrakstījis iesniegumu, kurā teikts, ka ar šo iesniegumu atļauts raidījumam «Panorāma» sniegt informāciju par līgumsaistībām.

Oriģināls iesniegts 15.maijā un jau astoto dienu bankas juristi vērtējuši, vai uz šādas pilnvaras pamata drīkst sniegt interviju, vai tomēr nedrīkst.

Tik ilgs laiks gan nebija nepieciešams, lai uz līdzīgas pilnvaras pamata būvniekam Dagem no konta izņemt 12 tūkstošus latu, bet vēl dažu dienu laikā no konta iztukšot atlikušo naudu.

Pēcpusdienā no bankas saņemta atbilde, ka intervija tiek atteikta. Leperam bankas pārstāvji paziņojuši - ja viņš atsakās slēgt jaunu līgumu, izsole tomēr notiks.

Izsolē izpirkt dzīvokli mēģinās kāds Lepera novadnieks, taču, ja viņu izsolē pārsolīs kāds, piemēram, bankas meitasuzņēmums, pašvaldība sola, ka risinās dzīvesvietas jautājumu.