Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stokholmā jau ceturto nakti turpinās nekārtības

Stokholmā jau ceturto nakti pēc kārtas turpinājušās nekārtības, kuras izraisīja kāds pagājušajā nedēļā noticis incidents, kad policisti nošāva ar mačeti bruņotu 69 gadus vecu vīrieti.

Naktī uz ceturtdienu nekārtības notikušas tālāk uz dienvidiem nekā iepriekšējās naktīs. Atkal dedzinātas automašīnas un policisti apmētāti ar akmeņiem.

Jau ziņots, ka nekārtības sākās naktī uz pirmdienu Husbijā Stokholmas ziemeļos.

Arī aizvadītajā naktī nekārtības sākās šajā rajonā. Teju vienlaicīgi vardarbīgi incidenti izcēlās arī Stokholmas dienvidos, kur vandaļi uzbruka policijas automašīnai. Viens policists nogādāts slimnīcā ar nopietnu ievainojumu galvā. Pilsētas dienvidos aizdedzināts arī kāds restorāns un policijas iecirknis.

Ap plkst.2 (plkst.3 pēc Latvijas laika) policija bija devusies uz 75 līdz 80 izsaukumiem. Jaunieši apmētāja policistus ar akmeņiem, kas apgrūtināja viņu un ugunsdzēsēju darbu. Lai ugunsdzēsēji varētu netraucēti pildīt savus pienākumus, policistiem nācās viņus aizsargāt.

Husbijas iedzīvotāji apgalvo, ka parasti viņu piepilsēta ir klusa un mierīga un asi kritizē nemiera cēlājus.

Vienlaikus izskanējuši arī aicinājumi skatīt notikušo plašākā perspektīvā.

«Šī nav pirmā reize, kad kaut kas tāds ir noticis, un nav arī pēdējā. Tāda ir reakcija, kad starp cilvēkiem nav vienlīdzības, kā tas ir Zviedrijā,» skaidroja jurisprudences students un jauniešu organizācijas «Megafonen» dibinātājs Rāmi al Hamisi.

Tikmēr vairākas vietējās organizācijas kritizējušas policijas reakciju uz svētdien pieredzētajiem nemieriem, kuru laikā tika ievainoti trīs likumsargi un tika aizdedzināti simt spēkrati. Policisti saņēmuši pārmetumus par rasistiskiem izteikumiem un pārlieku lielu vardarbību, reaģējot uz nemieriem.

«Husbijā valda neapmierinātība, un tā riskē iziet ārpus kontroles. Cilvēki vēlas ilgtermiņa risinājumus sociālajām problēmām,» atzīmēja vietējā laikraksta «Rouzbeh Djalaie» redaktors.

Arī Upsalas Universitātes politikas zinātņu eksperts Pērs Admans norādīja, ka nemieri Husbijā liecina par plašāku problēmu sabiedrībā.