Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Melbārde: Gadu gaitā Dziesmu un deju svētku kopiena nav kļuvusi mazāka

Dziesmu un deju svētku rīkotājus priecē, ka, neskatoties uz demogrāfisko situāciju valstī un to, ka pēdējos gados daudzi iedzīvotāji izbraukuši no valsts, Dziesmu un deju svētku kopiena nav kļuvusi mazāka.

To, ka svētku dalībnieku nekļūst mazāk, liecina dalībnieku skaits šajos svētkos, jo šovasar tajos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits - 603 deju kolektīvi un 388 koru kolektīvi, bez kuriem svētkos piedalīsies arī mazākumtautību kolektīvi, latviešu diasporas un dalībnieki no ārvalstīm.

«Pirms svētkiem parasti var novērot lielu cilvēku interesi par tautas mākslu. Pirms diviem gadiem, sākot gatavoties šīs vasaras svētkiem, no jauna tika radīti 98 deju kolektīvi,» šodien žurnālistiem stāstīja Latvijas Nacionālās kultūras centra direktore Dace Melbārde.

Viņa minēja, ka svētku kustībā ir iesaistījušies 160 000 cilvēku, kas aktīvi darbojas tautas mākslā. Tāpat tika akcentēts, ka svētku kustība veido pašu radošāko sabiedrības daļu.

«Dziesmu un deju svētki apvieno daudzus un dažādus cilvēkus. Te netiek šķiroti amatieri un profesionāļi, tādēļ vienmēr ir prieks par jaunpienācējiem, kas pievienojas svētku dalībnieku pulkam,» sacīja Melbārde.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Rīgā notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Lai svētku notikumiem varētu sekot līdzi pēc iespējas plašāks cilvēku loks, svētku rīkotāji aicināja atsaukties pašvaldības, pilsētvidē izvietojot lielos ekrānus, kur tiešraidē varētu sekot līdzi notikumiem.

Patlaban zināms, ka uz lielajiem ekrāniem svētku pasākumi tiks demonstrēti Rīgā, Siguldā, Valmierā, Kuldīgā un Līgatnē.

Jau ziņots, ka Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās - Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos - notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.