Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nespējot ievērot higiēnas prasības, pārtrauc uzņemšanu 17 sociālo aprūpes centru filiālēs

Labklājības ministrija ir pārtraukusi jaunu klientu uzņemšanu 17 valsts sociālās aprūpes centros (VSAC), jo tie nespēj nodrošināt higiēnas prasību ievērošanu, aģentūra LETA uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Kā skaidroja LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče, tā kā VSAC telpu platība nav atbilstoša klientu skaitam, balstoties uz 2012.gadā veikto centru izvērtējumu, ir noteiktas katras VSAC filiāles maksimālais klientu vietu skaits. Lai nodrošinātu atbilstošu telpu platību un mazinātu pārapdzīvotību, daļā filiāļu uz laiku pārtraukta jaunu klientu ievietošana.

Kā informēja ministrijas speciālisti, ar šā gada 21.aprīli visu VSAC kopējais maksimālais vietu skaits ir samazināts par 62 cilvēkiem - no 4659 uz 4597 klientiem.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka platībai uz vienu klientu VSAC jābūt ne mazākai par sešiem kvadrātmetriem. Līdz 1.janvārim platība uz vienu cilvēku nevarēja būt mazāka par četriem kvadrātmetriem, bet, ja klients lietoja ratiņkrēslu vai personai bija nepieciešama īpaša palīdzība pozas maiņai, tā nedrīkstēja būt mazāka par sešiem kvadrātmetriem

«Ievietošanu atjaunos pakāpeniski, sasniedzot minētajām prasībām atbilstošo telpu platību uz vienu klientu,» norādīja Kupče. Šā gada 1.aprīlī rindā uz vietu kādā no piecu VSAC 30 filiālēm gaidīja 411 cilvēki.

LM jau paredzēja šādu situāciju. Pērn ministrijas sagatavotajā ziņojumā valdībai «Par situācijas stabilizēšanu valsts sociālās aprūpes centros» norādīts, ka, palielinot minimālo platību uz vienu klientu no četriem uz sešiem kvadrātmetriem, būs jāsamazina telpu noslodze, samazinot klientu skaitu.

Lai novērstu dažādas nepilnības VSAC darbībā, LM prasīja valdībai papildu naudu, kuru tai arī piešķīra. Kopumā labklājības nozares budžets 2013.gadā palielinājies par 65,2 miljoniem latu, no kuriem 3,68 miljoni latu tika piešķirti VSAC darbības nodrošināšanai. Jāpiebilst gan, ka lielākā daļa šīs naudas - 3,37 miljoni latu - tika atvēlēti klientu apkalpojošā personāla atalgojuma palielināšanai.

Kā ziņots, šogad LM iecerējusi prasīt valdībai papildu vēl 1,3 miljonus latu VSAC darbības nodrošināšanai - apmēram 324 000 latu plānots prasīt, lai izveidotu medicīniskās struktūrvienības valsts sociālās aprūpes centros, vēl 439 000 latu iecerēts prasīt rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas pilnveidošanai, bet 191 000 latu - papildu personāla piesaistei. Pārējā nauda nepieciešama citām vajadzībām, kuras plašāk tiks izklāstītas ziņojumā, iepriekš skaidroja Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš.