Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmo gadu Dziesmu un deju svētku laikā būs īpaši padomāts par cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Šovasar pirmo reizi Dziesmu un deju svētku laikā īpaši tiks padomāts par cilvēkiem ar kustību traucējumiem, padarot šos svētkus pieejamākus arī cilvēkiem ar invaliditāti, žurnālistiem stāstīja bankas «Citadele» valdes locekle Santa Purgaile.

Pirmo reizi Daugavas stadionā tiks izveidots speciāls podests, uz kura cilvēki ar kustību traucējumiem un viņu pavadoņi varēs noskatīties svētku skaistākos koncertus. Paredzēts, ka uz šī īpašā podesta svētku norisei līdzi varēs sekot 25 cilvēki ar invaliditāti un viņus pavadošās personas.

Savukārt Mežaparkā cilvēkiem ar invaliditāti tiks nodrošināts speciāls transports, kas cilvēkus drošā un ērtā veidā nogādās līdz svētku norises vietai.

«Šī būs kolosāla iespēja visiem kopā baudīt svētkus,» sacīja Purgaile.

«Citadele» parūpēsies ne tikai par to, lai arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem svētki kļūtu pieejamāki, bet banka arī padomājusi par iespēju tos saglabāt ilgākā atmiņā, izgatavojot speciālu karšu komplektu.

No jūnija līdz augusta beigām jaunajiem klientiem būs iespēja tikt pie «Win-win» Dziesmu un deju svētku kartēm, kuras rotās «Citadeles» bankas darbinieku iedziedātais svētku logo. «Win-win» kartes ir divu karšu («American Express» un «MasterCard») komplekts, kas nodrošina virkni priekšrocību un plašas norēķināšanās iespējas. Abas «Win-win» kartes ir piesaistītas vienam kontam, un abas nodrošina norēķinus un skaidras naudas izmaksu bez komisijas maksas. Purgaile minēja, ka «Win-win» Dziesmu un deju svētku kartes ir sagatavotas ierobežotā tirāžā. Ar šīm kartēm banka cer piesaistīt 15 000 jaunu klientu.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - vairāk nekā 1600 kolektīvu no Latvijas, tajā skaitā 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās - Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos - notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.