Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTRK: Atkāpšanās no solījuma samazināt IIN nav pieļaujama

Atkāpšanās no uzņēmējiem dotā solījuma samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi nav pieļaujama, uzņēmēju viedokli pauž Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LTRK priekšsēdētājs paziņojumā medijiem neslēpjot neizpratni, kādēļ atsevišķi nozaru ministri plašsaziņas līdzekļos pauž nostāju, kas ir klajā pretrunā valdības iepriekš parakstītajiem dokumentiem.

Saskaņā ar «Nodokļu politikas stratēģijas 2011-2014» ietverto, valdība ir apņēmusies IIN līdz 2015.gadam samazināt par pieciem procentpunktiem. IIN likme šogad tika samazināta no 25% līdz 24%, un IIN likmi samazināt plānots arī nākamajos divos gados - no 2014.gada IIN likme plānota 22%, bet no 2015.gada - 20%.

Arī Tautsaimniecības padome, kurā pārstāvētas Ekonomikas ministrija, LTRK, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Latvijas Darba devēju konfederācija, nozaru asociācijas, kā arī neatkarīgie eksperti, šī gada 10.aprīlī lēmusi, ka «veicama IIN samazināšana atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam grafikam, turpinot izstrādāt motivējošus instrumentus darbaspēka nodokļu samazināšanai», norāda Endziņš.

«Katru reizi, izdzirdot nozaru ministriju pārstāvju, vai vēl sliktāk - valdības ministru - publiski paustās nostājas, kas nodokļu politikas jomā ir pretrunā līdz šim noslēgtajām vienošanās ar uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām, ne tikai Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs, bet ikviens uzņēmējs jautā – varam vai nevaram beidzot uzticēties vadošajiem politiķiem, to nospraustajam rīcībpolitikas kursam?» jautā Endziņš.