Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noskaidrots, kura ir vispopulārākā valsts pasaulē

Britu raidsabiedrības BBC veiktajā aptaujā par vispopulārāko valsti pasaulē atzīta Vācija, neraugoties uz faktu, ka tā izpelnījusies nosodījumu par atbalstu bargajiem taupības pasākumiem.

Aptaujas dalībniekiem bija jānovērtē, vai pētījumā iekļauto 16 valstu globālā ietekme ir «galvenokārt pozitīva» vai «galvenokārt negatīva».

59% respondentu pauda uzskatu, ka Vācijai ir pozitīva ietekme. Savukārt par Irānu šādu pārliecību izteica vien 15% aptaujas dalībnieku, tādējādi ierindojot šo valsti pēdējā vietā.

Pat Spānijā, kuru pāršalkuši plaši pret taupības pasākumiem vērsti protesti, 68% atzinuši, ka Vācijai «ir galvenokārt pozitīva ietekme pasaulē».

Vissliktākais tēls Vācijai ir Grieķijā, kur 52% respondentu uzskata, ka šai valstij ir negatīva ietekme.

Vācija no pirmās vietas izstūmusi Japānu, kuras ietekmi pasaulē kā pozitīvu vērtē 51% respondentu. Vēl pērn šis rādītājs bija 58%.

Otrajā un trešajā vietā kā populārākās valstis ierindojušās Kanāda un Lielbritānija, bet priekšpēdējās divas vietas ieņem Pakistāna un Ziemeļkoreja.

BBC aptauja tika veikta 25 valstīs.