Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā 35 personām nodokļu parāds pārsniedz vienu miljonu latu

Latvijā kopumā 35 fiziskām un juridiskām personām nodokļu parāds pārsniedz vienu miljonu latu, kas ir par vienu mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie dati par simts lielākajiem nodokļu parādniekiem maija sākumā.

Sarakstā iekļautie simts nodokļu parādnieki valstij 1.maijā nebija samaksājuši 118,182 miljonus latu, kas ir par 0,7% vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Nodokļu parādnieku saraksta līderis jau ilgāku laiku ir privātpersona Jevgenijs Jakovļevs, kura parāds maija sākumā bija pieaudzis līdz 12,223 miljoniem latu. Viņam seko vēl viena privātpersona - Vadims Mitrofanovs ar 4,893 miljonu latu parādu. Trešais lielākais nodokļu parāds – 4,011 miljons latu – bija uzņēmumam «Metalex», kas atbilstoši «Lursoft» datiem pieder kompānijai «Kapitālserviss» un 2011.gada jūlija beigās mirušajam Kasparam Ondzulim.

Kokmateriālu, būvmateriālu un sanitārtehnikas ierīču vairumtirdzniecības pakalpojumu sniedzējs «Chemi Baltic» savukārt valstij nodokļos maija sākumā nebija samaksājis 3,891 miljonu latu. Saskaņā ar «Lursoft» datiem šis uzņēmums pieder Latvijas privātpersonai Eduardam Pogorelovam. Savukārt sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma «Lido» meitasuzņēmums «Dizaina projekti» valstij nav samaksājis 2,972 miljonus latu.

Sestajā vietā ar 2,541 miljona latu parādu ierindojusies privātpersona Ēriks Mingazetdinovs, bet 2,522 miljonu latu parāds ir ar «Latvijas naftu» strādājošais degvielas mazumtirgotājs «East-West Transit», kas pieder divām Latvijas privātpersonām - Donātam Vaitaitim un Ivo Vasiļevskis.

Astotajā vietā ar 2,439 miljonu latu parādu atrodas privātpersona Andrejs Danengiršs, viņam seko atkritumu un lūžņu vairumtirgotājs «Konti» ar 2,275 miljonu latu nodokļu parādu seko. Saskaņā ar «Lursoft» datiem «Konti» pieder divām Latvijas privātpersonām – Jurijam Apončikam un Vladimiram Ļifanovam.

Saraksta desmitnieku noslēdz mežsaimniecības, būvniecības un vairumtirdzniecības jomā strādājošais «Cobold», kas valstij nav samaksājis 2,165 miljonus latu. Šis uzņēmums pieder divām Latvijas privātpersonām - Ventam Valainim un Jānim Bērziņam.

Simts lielāko nodokļu parādnieku sarakstā maija sākumā bija arī tādi uzņēmumi un privātpersonas kā «Pilsētmāju institūts «Urban Art»» (940,9 tūkstoši latu), Rita Tovanceva (894,8 tūkstoši latu), «Carnikavas konservi» (823,1 tūkstotis latu), «Daugavpils dzirnavnieks» (813,4 tūkstoši latu) un citi.

Latvijā šogad maija sākumā kopējie nodokļu parādi , ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,034 miljardi latu.