Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas pilī atrod pudeli ar senu vēstījumu

Rīgas pilī rekonstrukcijas un restaurācijas darbu laikā strādnieki uzgājuši pudeli ar senu vēstījumu, kas rakstīts senslāvu valodā, vēsta portāls Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotais ziņu portāls «lsm.lv».

Pudele varētu būt 100 gadus veca, bet tajā atrastais vēstījums esot domāts pēctečiem, pastāstījis Rīgas pils izpētes arhitekts Ilmārs Dirveiks.

«Viņi ir aprakstījuši, ka 1907.gadā ir noticis grīdas remonts un, lai to atzīmētu, viņi ir zīmīti uzrakstījuši un parakstoties. Tāds Mihails Mihailovičs Radzevičs ir bijis laikam idejas autors. Te redzams 1907.gads,» pastāstījis Dirveiks.

Rīgas pilī pašlaik notiek rekonstrukcijas un restaurācijas darbi, kas tika uzsākti 2012.gada oktobrī, tos plānots pabeigt divarpus gadu laikā.

Kopējās darbu izmaksas ir aptuveni 21,78 miljoni latu. Rīgas pils Priekšpils daļas telpu kopējā platība - 9338,56 kvadrātmetri. Pēc rekonstrukcijas un restaurācijas pabeigšanas tā pilnībā tiks nodota Valsts prezidenta kancelejas vajadzībām.