Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vāc parakstus par ceļiem bez bedrēm

Portālā «Manabalss.lv» vāc parakstus, lai ikgadējo transporta nodevu pievienotu degvielas cenai līdzīgi kā tas ir kaimiņvalstīs un akcīzes nodokli novirzītu ceļu remontam un uzlabošanai.

Patlaban portālā par iniciatīvu parakstījušies 117 cilvēki.

Iniciatīvas autors Mārtiņš Muska rosina izveidot atsevišķu fondu, kurā ienāk visa transporta nodevu nauda un degvielas akcīzes nodokļu nauda. Fondu pārvaldīt varētu Satiksmes ministrija.

Muska uzskata, ka sabiedrībai būs vairāki ieguvumi. Tiks iegūti līdzekļi ceļu atjaunošanai un uzturēšanai. «Ja auto netiek lietots vairāk kā gadu, netiek izieta ikgadējā tehniskā apskate, neuzkrājas ceļa nodoklis par laiku, kurā tas netiek izmantots un loģiski, ka netiek lietoti koplietošanas ceļi. Maksā tie kas izmanto. Uzlabosies ceļu kvalitāte, satiksmes drošība, infrastruktūra un tūrisms. Ceļu būves firmām un transporta kompānijām būs darbs - valstij nodokļi,» klāsta iniciatīvas pieteicējs.

«Manabalss.lv» ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā iniciatīvas var ierosināt un parakstīt ikviens pilsonis no 16 gadu vecuma. Savukārt katra iniciatīva, ko paraksta vismaz 10 000 pilsoņu un kas atbilst Saeimas juridiskajiem kritērijiem, nonāk Saeimā.