Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Skaņu mežā» viesosies duets «Demdike Stare»

Nepieradinātās mūzikas festivāls «Skaņu mežs» kā pirmos šoruden Rīgā gaidāmos viesus nosauc angļu deju mūzikas pārstāvjus - ar tumšās elektroniskās mūzikas renesansi saistīto duetu «Demdike Stare» un Mančesteras tehno mūzikas novatoru Endiju Stotu.

Šis gads «Skaņu mežam» būs jau vienpadsmitais festivāla gads, kas šoreiz notiks no 10.oktobra līdz 12.oktobrim ar noslēguma koncertu 27.oktobrī, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāju pārstāvis Rihards Endriksons.

10.oktobrī festivāls piedāvās akustiskās un elektriskās mūzikas koncertvakaru, 11.oktobrī koncertzālē «Palladium» varēs apmeklēt «Skaņu meža» ritmiskās mūzikas pasākumu, savukārt 12.oktobrī notiks laikmetīgās mūzikas koncerts, kurā tiks prezentēti ar neakadēmisko eksperimentālo mūziku un akadēmisko avangardu saistītu autoru kamermūzikas darbi.

Visu festivāla norišu noslēgums notiks 27.oktobrī ar galā koncertu, kura priekšnesumi rezumēs festivāla šā gada pamatintereses avangarda mūzikas laukā - eksperimentālo popu, trokšņroku, brīvo improvizāciju, laikmetīgo kompozīciju un radikālu datormūziku, klāstīja Endriksons.

Līdztekus koncertiem šogad festivāls piedāvās arī mūziķu lekcijas un sarunas ar publiku, kā arī instalācijas un simpozijus.

«Demdike Stare» un Endijs Stots ir pirmie apstiprinātie festivāla mūziķi, kuri uzstāsies 11.oktobrī «Palladium» koncertzālē.

«Demdike Stare» ir audiovizuālu mākslinieku duets un bieži tiek pieminēts tā dēvētās tumšās elektroniskās mūzikas renesanses sakarā, kas pēdējo gadu laikā skārusi arī mūsdienu deju mūzikas laukus. Būdams viens no pieprasītākajiem projektiem savā savdabīgajā okultās elektronikas žanrā, «Demdike Stare» ir arī neapšaubāmi oriģinālākais, un tas, iespējams, saistāms ar faktu, ka abi grupas dalībnieki ir rūdīti vinila ierakstu kolekcionāri. Duets ir novērtēts savu priekšnesumu vizuālajā aspektā, un šā gada Berlīnes mediju mākslas festivālā «Transmediale» uzstājās ar atzinīgi vērtētu performanci, kas bija veltīta režisoram Alehandro Hodorovskim.

Savukārt Endijs Stots ir viens no šā gada «Skaņu meža» deju nakts Lielbritānijas spīdekļiem. Ar saviem minialbumiem «Passed Me By» un «We Stay Together», kā arī plašu atzinību ieguvušo «Luxury Problems» Stots ir nostiprinājis elektroniskās mūzikas novatora un neatkārtojama stilista slavu.

Festivāls «Skaņu mežs» ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu asociācijā «European Cities of Advanced Sound».