Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nekārtības Zviedrijā turpinās - situāciju izmanto arī profesionāli noziedznieki

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā septīto nakti pēc kārtas turpinājušās nekārtības, imigrantu apdzīvotajās piepilsētās jauniešiem dedzinot automašīnas un uzbrūkot policistiem.

Stokholmas policijas pārstāvis Lāšs Bistrēms pavēstīja, ka naktī Stokholmā aizdedzinātas vairākas automašīnas, tomēr kopumā nekārtības galvaspilsētā sākušas mazināties.

Vairākās piepilsētās jaunieši ar akmeņiem apmētājuši policistus, taču neviens nav cietis.

Stokholmā kopš piektdienas ieradušies policijas papildspēki no citām Zviedrijas lielākajām pilsētām, lai palīdzētu savaldīt nemiera cēlājus un atjaunot kārtību. Galvaspilsētas ielās patrulē arī liels skaits vecāku un brīvprātīgo.

Nekārtības izraisīja kāds pagājušajā nedēļā noticis incidents, kad policisti nošāva ar mačeti bruņotu 69 gadus vecu vīrieti. Vietējie aktīvisti skaidroja, ka šis notikums saniknojis vietējos jauniešus, kuri vairākkārt cietuši no policijas brutalitātes un rasisma.

Saskaņā ar Stokholmas policijas teikto vairums nekārtību cēlāju ir vietējie jaunieši ar vai bez kriminālas pagātnes, tomēr šo situāciju izmantojuši arī neliels daudzums profesionālu noziedznieku.

Nemieri uzjundījuši diskusijas par imigrantu, kas veido aptuveni 15% no Zviedrijas populācijas, integrāciju sabiedrībā.