Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TM šogad risinās Probācijas dienesta komunālo parādu jautājumu

Šajā gadā Tieslietu ministrija risinās Valsts probācijas dienesta (VPD) komunālo parādu jautājumu, savukārt jau nākamajā gadā ministrija prasīs papildu finansējumu trim jaunām iniciatīvām.

Kā aģentūru LETA informēja TM sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva, ministrija prasīs papildu finansējumu budžetam parādu par telpu nomu un komunālo maksājumu segšanai, piemaksām par dienestu, kas saistīts ar īpašu risku un administratīvās kapacitātes nodrošināšanas pasākumiem.

Jau ziņots, ka, lai pildītu pēdējos mēnešos atjaunotās funkcijas, VPD šogad pietrūks 309 000 latu, bet katru turpmāko gadu papildus būs nepieciešami 943 000 latu. Līdzekļu pietrūkst praktiskām, tehniskām lietām - degvielai, telpu īrei, komunālajiem maksājumiem.

Visās šajās pozīcijās pēdējā laikā ir bijis cenu kāpums un, klientu skaitam palielinoties, sadārdzinājušās arī izmaksas, jo, piemēram, izvērtēšanas ziņojumu gatavošanai biežāk jābrauc pie klientu radiem un tuviniekiem uz visdažādākajām Latvijas vietām.

Kā iepriekš pastāstīja VPD vadītājs Aleksandrs Dementjevs, VPD bija sagatavojis un iesniedzis TM informatīvo ziņojumu par situāciju VPD. Šajā ziņojumā arī norādīts uz nepieciešamību pēc papildu līdzekļiem.

Dementjevs atzina, ka viņa vadītajam dienestam, atjaunojot vairākas funkcijas, papildu finansējums jau tika piešķirts, līdz ar to patlaban iestādes budžets kopumā veido 3,2 miljonus latu, tomēr visa papildus atvēlētā nauda tika izlietota pārejai uz 40 stundu darba nedēļu līdzšinējo 32 stundu vietā, līdz ar to vidēji viens VPD darbinieks patlaban saņem 331 latu "uz rokas".

VPD vadītājs atzina, ka šis gads dienestam sākās grūti, jo tika atjaunotas vairākas funkcijas, līdz ar to bija jāatsvaidzina vecās iemaņas, kā arī nāca klāt jauni darbinieki.

Kā ziņots, šā gada 1.janvārī VPD atsāka uzraudzīt jaunas nosacīti no kriminālatbildības atbrīvotās personas. Krīzes radītā spiediena dēļ no šīs funkcijas dienestam nācās pakāpeniski atteikties kopš 2009.gada vidus. Šā gada pirmajā ceturksnī par VPD klientu kļuvis 61 nosacīti no kriminālatbildības atbrīvotais.

1.martā VPD pilnā apjomā atsāka sniegt izvērtēšanas ziņojumus, kas iepriekš tika gatavoti ierobežotā apjomā. Izvērtēšanas ziņojumus VPD darbinieki sāka gatavot 2004.gadā, bet ekonomiskās krīzes ietekmē 2009.gada vidū šīs funkcijas pildīšana ar likumu tika ierobežota.

Savukārt šā gada 1.aprīlī stājās spēkā grozījumi Kriminālprocesa likumā, kas uzliek pienākumu procesa virzītājam informēt VPD visos gadījumos, kad noziedzīgo nodarījumu ir izdarījis nepilngadīgais, lai viņam varētu piedāvāt slēgt izlīgumu. Pirmās izlīguma sēdes VPD tika novadītas 2005.gadā, bet, piemēram, pērn tika ierosināti 706 izlīgumi.