Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VL-TB/LNNK: Nepieciešama valdības attieksmes maiņa pret demogrāfiju un uzņēmējiem

Pie pašlaik valdošajā koalīcijā esošās partiju kombinācijas nenonācām mūsu iegribas vai piedāvātā modeļa dēļ, bet gan dažādu sarkano līniju dēļ, intervijā aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ģenerālsekretārs Aigars Lūsis.

Taujāts, vai cita partiju kombinācija koalīcijā būtu veiksmīgāka, Lūsis teica, ka šādas pieredzes nav, līdz ar to tā būtu tikai «minēšana». «Mums ir tāda sajūta, ka mēs varētu strādāt ar jebkuru konservatīvu un skaidri pozicionētu politisko spēku. Ideoloģiskā ziņā skaidrs, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) mums ir tuvāk. Tomēr viena lieta ir teoretizēt ideoloģiju un cita - strādāt kopā. Mums nav tāda nākotnes valdības modeļa pēc personālijām, bet gan ir noteiktas prioritātes, kas būtu jādara,» komentēja Lūsis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka arī «Vienotība» nacionālajai apvienībai ir ideoloģiski radniecīga, tomēr tā savā izpausmē ir tik dažāda - «tur ir gan konservatīvie, gan galīgi liberāli». ZZS tomēr ir pozicionējusies daudz precīzāk, piebilda Lūsis.

Atbildot uz jautājumu par iespējamām pārmaiņām koalīcijā pēc pašvaldību vēlēšanām, Lūsis sacīja: «Runas par pārmaiņām, manuprāt, skan no koalīcijas izveidošanas otrās dienas. Svarīgākais būtu atbildēt uz jautājumu, kas pašlaik ir jāizdara.»

VL-TB/LNNK ģenerālsekretārs uzsvēra, ka nepieciešama valdības attieksmes un rīcības maiņa pret demogrāfiju un vietējiem uzņēmējiem. Vai tas notiks, varēšot redzēt nākamā gada budžeta sagatavošanas laikā, un, ja šāda virziena nebūs, nacionālā apvienība izteiks savas pretenzijas, skaidro Lūsis, norādot, ka nepieciešams atjaunot Bērnu un ģimenes lietu ministriju, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija varētu būt apvienojama ar Ekonomikas ministriju.