Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nekārtības Stokholmā sākušas pierimt

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā naktī uz pirmdienu sākušas pierimt nekārtības, kas jau nedēļu katru nakti notiek imigrantu apdzīvotajos rajonos.

Par to lielā mērā jāpateicas iedzīvotāju noorganizētajām patruļām, kā arī sliktajiem laikapstākļiem. Aizvadītā nakts Zviedrijas galvaspilsētā bijusi auksta un lietaina.

"Cilvēki varbūt sapratuši, ka nevar atrisināt problēmas, traucējot kaimiņiem, un mums daudz palīdzējuši arī brīvprātīgie," intervijā Zviedrijas Radio norādīja policijas preses pārstāvis.

Salīdzinot ar iepriekšējām, nakts uz pirmdienu aizvadīta daudz mierīgāk, aizdedzināts ievērojami mazāks skaits automašīnu un izpalikušas arī nopietnas sadursmes ar policiju.

Kā vēsta Zviedrijas Radio, viena automašīna naktī uz pirmdien aizdedzināta Fleminsberjas rajonā, bet vēl viena - Kistā.

Tikmēr no Erebrū pilsētas, kas atrodas uz rietumiem no Stokholmas, svētdienas vakarā saņemtas ziņas par trim aizdedzinātiem spēkratiem.

Erebrū policija vēl nav noskaidrojusi, kurš vainojams automašīnu aizdedzināšanā, taču aculiecinieki ziņojuši, ka no notikuma vietas tika redzēti bēgam vairāki jaunieši.

Stokholmā kopš piektdienas ieradušies arī policijas papildspēki no citām Zviedrijas lielākajām pilsētām, lai palīdzētu savaldīt nemiera cēlājus un atjaunot kārtību.

Nekārtības sākās naktī uz pagājušo pirmdienu Husbijā, Stokholmas ziemeļos, un galvenokārt bija pārņēmušas imigrantu apdzīvotos pilsētas rajonos.

Vardarbīgās nekārtības izraisīja kāds incidents, kad policisti nošāva ar mačeti bruņotu 69 gadus vecu vīrieti. Vietējie aktīvisti skaidroja, ka šis notikums saniknojis vietējos jauniešus, kuri vairākkārt cietuši no policijas brutalitātes un rasisma.

Saskaņā ar Stokholmas policijas teikto vairums nekārtību cēlāju ir vietējie jaunieši ar vai bez kriminālas pagātnes, tomēr šo situāciju izmantojuši arī neliels daudzums profesionālu noziedznieku.

Nemieri uzjundījuši diskusijas par imigrantu integrāciju sabiedrībā.

Imigranti veido aptuveni 15% no Zviedrijas iedzīvotāju skaita.