Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šanhaja no pārstrādātas cepamās eļļas plāno ražot biodegvielu

Ķīnas komerciālais centrs Šanhajā plāno pārvērst pārstrādātu cepamo eļļu transportlīdzekļu degvielā, pirmdien vēsta valsts mediji.

Valsti satricinājuši vairāki pārtikas drošības skandāli, tostarp saistībā ar restorānos izlietotās eļļas otrreizēju izmantošanu.

Šanhajas valdība plāno sadarboties ar vietējām universitātēm un sešiem uzņēmumiem, lai no izlietotas eļļas ražotu biodīzeļdegvielu, kas tiktu izmantota pilsētas autobusu, taksometru un kravas automašīnu darbināšanai, ziņo laikraksts «China Daily».

Viena no Ķīnas visprestižākajām universitātēm - Tundzji Universitāte - pēdējos trīs gadus eksperimentējusi, lai radītu ideālo maisījumu, norāda laikraksts, taču sīkāku informāciju par šo plānu pagaidām nesniedz.

2011.gadā Ķīna arestēja 32 cilvēkus saistībā ar izmantotas eļļas pārdošanu. Tiek uzskatīts, ka šī eļļa satur kancerogēnus un citas kaitīgas vielas.

Šanhaja arī martā ieviesa noteikumus par izlietotu eļļu pienācīgu likvidēšanu un to savācēju kvalifikāciju.

Kad izlietotas eļļas skandāls nonāca atklātībā 2010.gadā, eksperti lēsa, ka cilvēki Ķīnā patērējuši divus līdz trīs miljonus nelikumīgi pārstrādātu eļļu katru gadu.