Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nedēļas nogalē debitējis «Tautas rallijs»

Svētdien, 26. maijā, Ķeguma novada Birzgalē tika aizvadīts pirmais «Auto24 Tautas rallija» posms. Par jaunajām sacīkstēm tika izrādīta liela interese – kopā uz starta stājās 74 rallija ekipāžas. Pirmo vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja ekipāža Rolands Kaucis un Armands Pētersons ar «Subaru Impreza» automašīnu, kas savus tuvākos sekotājus apsteidza par 17,9 sekundēm.

Pirmajā «Tautas rallija» posmā dalībniekiem bija paredzēts veikt četrus grants ātrumposmus pa trim reizēm, kas kopā sastādīja 12 ātrumposmus. Drošības apsvērumu dēļ vairāki no ātrumposmiem tika atcelti un aizvadīti pārbrauciena režīmā. Līdz ar to sportisti kopā veica astoņus ātrumposmus.

Visvairāk dalībnieku – 36 - startēja pilnpiedziņas automašīnu klasē (4WD), kurā pārliecinoši uzvarēja Rolands Kaucis un Armands Pētersons. Savus tuvākos sekotājus - Andri Lustu un Jāni Bērziņu («Subaru Impreza») - viņi apsteidza par 17,9 sekundēm. Trešajā vietā šajā klasē ierindojās Mārcis Aizkalns un Jānis Platbārdis, kuri startēja ar «Mitsubishi Lancer Evo IX» automašīnu.

«Ar pirmo startu esam ļoti apmierināti, nebijām cerējuši uz tik labu rezultātu. Iepriekšējā pieredze rallija sacensībās mums nebija, taču bijām iepriekš sagatavojušies un jaunais sacensību formāts nelikās sarežģīts. Noteikti brauksim arī nākamajos posmos,» savās emocijās par iegūto uzvaru dalās uzvarētāju ekipāžas stūrmanis Armands Pētersons.

Vissīvākās cīņas norisinājās starp priekšpiedziņas automašīnām ar motora tiplumu līdz 1800 cm³, kur klases uzvarētājus - Ati Līci un Ralfu Kūkoju («VW Golf II GTi») – no otrās vietas ieguvējiem - Didzi Kalniņu un Miķeli Lagzdiņu («VW Golf II») - šķīra vien 1,6 sekundes. Trešo šajā klasē ieguva Roberts Ramanis un Agate Birzniece («VW Golf IV»).

Priekšpiedziņas automašīnu klasē ar motora tilpumu virs 1800 cm³ uzvaru izcīnīja Miks Ķenavs un Armands Ķenavs («VW Golf III»), kuri otrās vietas ieguvējus - Jāni Krūmiņliepu un Jāni Gūtmani («Volvo S70») - apsteidza par 3,7 sekundēm. 12,8 sekundes aiz klases uzvarētājiem finišēja trešās vietas ieguvēji Mārtiņš Kleinbergs un Jans Ņikitins ar «Opel Astra» automašīnu.

Aizmugures piedziņas automašīnu klasē (RWD) uzvarēja Raivis Garoza un Uldis Fjodorovs ar «BMW 323ti», kuri pārliecinoši apsteidza otrās vietas īpašniekus - Andi Ansonu un Kārli Strazdiņu («BMW 318ti Compact»), savukārt trešo vietu izcīnīja Gatis Liepa un Līga Ceble («BMW 325»).

Apbalvoti tika ne tikai pirmo trīs vietu īpašnieki, bet arī specbalvu ieguvēji. Ātrāko laiku «Top Gear Latvija» ātrumposmā izcīnīja Rolands Kaucis un Armands Pētersons. Šī pati ekipāža saņēma arī balvu par absolūti ātrāko laiku rallijā – viņu īpašumā nonāca «Kumho» riepu komplekts. Atraktīvāko dalībnieku balvu no «Ad Rem Auto» saņēma ekipāžas Reinis Ekimanis ar Katrīnu Ginteru-Ekimani un Kristaps Pliķēns ar Mārci Osi.

«Tā kā šis bija «Tautas rallija» debijas posms, tad, protams, tika pieļautas dažādas organizatoriskas kļūdas, taču kopumā esam apmierināti un galvenais, ka sacensības ir noritējušas veiksmīgi. Uz nākamo posmu noteikti tiks veikti uzlabojumi,» sola rallija galvenais organizators Eduards Kalve.

Kopā «Auto24 Tautas rallija» kausa izcīņā plānots aizvadīt četrus posmus. Nākamais posms norisināsies 13. jūlijā. Informācijai par dalībnieku reģistrāciju līdzi var sekot interneta vietnē www.tautasrallijs.lv, kā arī sociālajos tīklos «Twitter», «Draugiem.lv» un «Facebook».

Klase 1800:

1. Atis Līcis/Ralfs Kūkojs («VW Golf II GTi»), 16:58,65

2. Didzis Kalniņš/Miķelis Lagzdiņš («VW Golf II»), 17:00,29

3. Roberts Ramanis/Agate Birzniece («VW Golf IV»), 17:08,55

Klase 1800+:

1. Miks Ķenavs/Armands Ķenavs («VW Golf III»), 16:41,64

2. Jānis Krūmiņliepa/Jānis Gūtmanis («Volvo S70»), 16:45,36

3. Mārtiņš Kleinbergs/Jans Ņikitins («Opel Astra»), 16:54,44

Klase RWD:

1. Raivis Garoza/Uldis Fjodorovs («BMW 323ti»), 15:56,65

2. Andis Ansons/Kārlis Strazdiņš («BMW 318ti Compact»), 16:13,44

3. Gatis Liepa/Līga Ceble («BMW 325»), 16:32,38

Klase 4WD:

1. Rolands Kaucis/Armands Pētersons («Subaru Impreza»), 15:05,93

2. Andris Lusts/Jānis Bērziņš («Subaru Impreza»), 15:23,87

3. Mārcis Aizkalns/Jānis Platbārdis («Mitsubishi Evo IX»), 15:30,09