Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Puķīte: Pret mani ierosinātā disciplinārlieta par nenotikušiem faktiem

Pret Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieku ģenerāli Visvaldi Puķīti ierosinātā disciplinārlieta ir par faktiem, kuri vēl nav notikuši, bet kuri, iespējams, varēja notikt tikai 2014.gadā.

To šodien žurnālistiem pastāstīja pats Puķīte. Disciplinārlietas pamatā esot nodomu protokols, kas pērn vasarā ticis noslēgts ar kādu uzņēmumu. No Puķītes teiktā noprotams, ka šis nodomu protokols bijis saistīts ar ieslodzījuma vietu infrastruktūras, tostarp Olaines cietuma, attīstības plāniem nākotnē.

Puķīte gan apgalvoja, ka IeVP nekādā veidā ar šo uzņēmumu nav sadarbojusies un martā nodomu protokols anulēts. «Reāli mēs neesam nevienu santīmu iztērējuši,» apgalvoja Puķīte. Viņš piebilda, ka šis nodomu protokols esot bijis vajadzīgs Olaines pašvaldībai, turklāt tas jebkurā gadījumā neparedzēja kāda nākotnē izsludināma iepirkumu konkursa «apiešanu» vai ko tamlīdzīgu.

No amata atstādinātais IeVP priekšnieks žurnālistiem atgādināja, ka IeVP nākotnē plāno ieslodzījuma vietu būvniecības iepirkumus, jo ar to nodarbojas Tieslietu ministrija.

Puķīte atturējās konkretizēt, ko tieši paredzējis pērn noslēgtais un šogad anulētais nodomu protokols, taču viņš uzsvēra, ka savā rīcībā nekādus pārkāpumus nesaskata.

No amata atstādinātais IeVP priekšnieks atzīmēja, ka šīs disciplinārlietas sakarā atmiņā tiekot atsaukti arī viņa iepriekšējie pārkāpumi saistībā ar finanšu līdzekļu izlietojumu un nepilnībām grāmatvedībā, taču par to Puķīte savulaik jau ticis sodīts, un divreiz sodīt par vienu un to pašu pārkāpumu nedrīkstot.

Uz jautājumu, ar ko nodarbosies, kamēr nedrīkstēs iet uz darbu, Puķīte atbildēja, ka pļaus zāli un lasīs grāmatas.

Kā ziņots, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) šodien uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata pienākumu pildīšanas atstādinājis Puķīti, aģentūrai LETA apstiprināja ministra preses sekretāre Līga Ādamsone.

Ierosinātā disciplinārlieta esot saistīta ar publisko iepirkumu jomu. «Ieslodzījuma vietu sistēmā ir konstatēti fakti, kas varētu liecināt par pārkāpumiem Publisko iepirkumu likuma un Valsts pārvaldes iekārtas likuma normu īstenošanā. Lai noskaidrotu tā iemeslus, tieslietu ministrs ir ierosinājis disciplinārlietu par IeVP priekšnieka Visvalža Puķītes rīcību,» atzina Ādamsone.

Konkrētajā gadījumā radušās bažas, ka IeVP priekšnieks, iespējams, ilgstoši nav novērsis iestādē pastāvošās problēmas publisko iepirkumu un arī citās jomās, no kā izriet arī bažas par to, vai viņš spēj kvalitatīvi pārvaldīt ieslodzījuma vietu sistēmu.

Kā sacīja Ādamsone, brīdī, kad valdība ir jau atbalstījusi ieslodzījuma vietu infrastruktūras modernizācijas koncepciju un piešķīrusi budžeta līdzekļus jauna cietuma celtniecības projektam Olainē, nepieciešams nodrošināt to, lai visi piešķirtie finanšu līdzekļi tiek izmantoti lietderīgi. Bordāns ir uzdevis pārbaudīt, vai Puķītes rīcībā konstatētie pārkāpumi neradīs būtiskus šķēršļus plānotā projekta realizācijā.

Kamēr Puķīte ir atstādināts, viņa pienākumus uzticēts pildīt IeVP priekšnieka vietniekam Sergejam Čepjolkinam, kurš jau iepriekš ir vairākkārt aizstājis Puķīti.

IeVP vecākā referente Ināra Makārova aģentūrai LETA sacīja, ka pats Puķīte uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem būs gatavs atbildēt plkst.15 IeVP telpās Rīgā, Stabu ielā 89. Makārova piebilda, ka tikšanās ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem notiks ēkas pirmajā stāvā, jo uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku Puķītem aizliegts tuvoties savam darba kabinetam.

Kā ziņots, Puķītem arī agrāk izteikti dažādi pārmetumi, kas pamatā saistīti ar finanšu līdzekļu izlietojumu un grāmatvedību. 2011.gadā par Puķītes rīcību tika sākta disciplinārlieta, pēc kuras izmeklēšanas viņam kā sodu piemēroja amatalgas samazinājumu uz sešiem mēnešiem.