Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: Tiesiskās aizsardzības process LM ir labvēlīgāks nekā maksātnespējas process

Tiesiskās aizsardzības process faktiski novērš risku, ka kreditori varētu vērsties ar AS «Liepājas metalurgs» maksātnespējas pieprasījumu, kas uzņēmumam varētu būt nelabvēlīgāks par tiesiskās aizsardzības procesu, žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Dombrovskis skaidroja, ka Ekonomikas ministrijas (EM) un piesaistītie konsultanti no «Prudentia» informēja koalīciju par to, ka tiesiskās aizsardzības process ļaus sagatavot uzņēmuma restrukturizācijas un tālākā biznesa plānu. Saskaņā ar EM un «Prudentia» viedokli maksātnespējas process šajā gadījumā uzņēmumam varētu būt nelabvēlīgāks par tiesiskās aizsardzības procesu, piebilda valdības vadītājs.

Viņš arī skaidroja, ka tuvāko divu mēnešu laikā jāsagatavo restrukturizācijas plāns, par kuru jāvienojas kreditoru klubam.

Taujāts par tikšanos ar potenciālo uzņēmuma investoru, premjers atbildēja, ka tālākais darbs ar viņu notiks EM un kreditoru klubā, kurā piedalās arī pieaicinātie konsultanti. Savukārt potenciālā investora vārdu Dombrovskis neatklāja, aicinot to jautāt uzņēmuma akcionāram Kirovam Lipmanim, kurš arī bija iespējamā investora un premjera tikšanās iniciators.

Kā ziņots, Liepājas tiesa šodien nolēma ierosināt AS «Liepājas metalurgs» tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Tagad uzņēmumam ir noteikts tiesiskās aizsardzības plāna izstrādes un saskaņošanas termiņš līdz 26.jūlijam.

Viena no «Liepājas metalurga» kreditoriem - Valsts kases - pārstāve Eva Dzelme biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja, ka uzņēmuma vadībai bijušas visas tiesības lūgt ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu.

«Ierosinātais tiesiskās aizsardzības process neatstāj nekādu iespaidu uz uzņēmuma kreditoru izteiktajām prasībām akcionāriem līdz 31.maijam vai nu pārdot uzņēmuma akcijas, vai ieguldīt uzņēmumā finanšu līdzekļus. Akcionāru atbildes kreditori gaidīs līdz 31.maijam, un pēc tam tiks lemts par tālāko rīcību,» sacīja Dzelme.

«Liepājas metalurga» zaudējumi šī gada pirmajā ceturksnī bija 10,1 miljons latu pretstatā pērn pirmajā ceturksnī gūtajai 521 688 latu peļņai, liecina uzņēmuma finanšu pārskats, kas iesniegts «NASDAQ OMX Riga».

«Liepājas metalurga» konsolidētais neto apgrozījums 2013.gada 1.ceturksnī bija 78,3 miljoni latu, kas ir par 11,5 miljoniem vairāk kā 2012.gada 1.ceturksnī, kad uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 66,8 miljoni latu.

Neto apgrozījuma pieaugumu un zaudējumu apmēru pirmajā ceturksnī noteica vispārēja krīzi metalurģijas nozarē gan Eiropā, gan visā pasaulē, apgrozāmo līdzekļu trūkums uzņēmumā, kā arī tas, ka «Liepājas metalurgs» pirmajā ceturksnī realizēja par 32 734 tonnām vairāk velmējumu, nekā šajā periodā tika saražots, teikts finanšu pārskatā.

Jau ziņots, ka līdz 31.maijam AS «Liepājas metalurgs» akcionāriem ir vai nu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai jāiegulda uzņēmumā lieli finanšu līdzekļi. Uzņēmuma kreditori ir nolēmuši kapitalizēt aptuveni pusi jeb vairāk nekā 60 miljonus latu no «Liepājas metalurga» parādsaistībām, kuru kopējais apjoms sasniedz 125 miljonus latu, tādējādi kļūstot par uzņēmuma akcionāriem.

Kā 21.maijā pēc Ministru kabineta sēdes teica «Prudentia Advisers» partneris Kārlis Krastiņš, uzņēmuma akcionāriem kreditoru klubam ir vai nu par vienu latu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai katram jāiegulda «Liepājas metalurgā» pa desmit miljoniem latu, un viņi varēs palikt uzņēmumā, būt tā akcionāri kopā ar kreditoriem un turpināt atbalstīt un stabilizēt uzņēmumu.