Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ryanair» darbinieki ir vergi? Norvēģijas premjers asi reaģē

Norvēģijas premjerministrs Jenss Stoltenbergs asi reaģējis uz ziņām, ka zemo izmaksu aviokompānija «Ryanair» slikti izturas pret saviem darbiniekiem. Viņš paziņojis, ka «nekad vairs nelidos ar šīs aviokompānijas lidmašīnām».

Stoltenbergs atbalsta arodbiedrību un citu politiķu boikotu, reaģējot uz ziņām, ka «Ryanair» šefs Maikls O'Līrijs pret saviem darbiniekiem izturas kā pret vergiem.

Norvēģijas Civilās aviācijas organizācija, komentējot kādas «Ryanair» darbinieces līgumu, norādījusi, ka «tas ir verdzības līgums».

Kāda sieviete no Itālijas, kas par stjuarti strādā aviokompānijā un apkalpo reisus, kas lido uz un no Norvēģijas, sacījusi, ka «dzīvo vienā no dārgākajām valstīm pasaulē, taču saņem tādu pašu algu kā Dienvideiropas valstīs strādājošie. Un viņi man nemaksā par laiku, kad biju slima».

Lai noraidītu izplatītās ziņas, O'Līrijs bija pat devies uz Norvēģiju. Sarunā ar medijiem «Ryanair» šefs sacījis, ka ir apmelots.

O'Līrijs norādījis, ka abas sievietes, kas apsūdz kompāniju, pirms sešiem mēnešiem atlaistas no darba – viena par drošības instrukciju pārkāpšanu, bet otra – par neierašanos darbā neattaisnotu iemeslu dēļ pārbaudes laikā.