Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvijas Krājbankas» birojs un klientu apkalpošanas centrs pārcelts uz mazākām telpām

Likvidējamās AS «Latvijas Krājbankas» administrators «KPMG Baltics» pārcēlis «Latvijas Krājbankas» biroju un pēdējo klientu apkalpošanas centru Rīgā no J.Daliņa ielas 15 uz Ganību dambi 17a.

Līdzšinējās telpas, kas ir «Snoras» bankas īpašums, vairs nav saimnieciski izdevīgas, jo ir samazinājies darbinieku skaits, kuri turpināja strādāt bankā pēc maksātnespējas procesa sākšanas, kā arī mainījies veicamo darbu apjoms un profils. Pārcelšanās uz mazākām un saimnieciski izdevīgākām telpām ļaus ietaupīt maksātnespējas procesa izdevumus, paziņojumā medijiem informē «KPMG Baltics» sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

Klientu apkalpošanas centrs jaunajās telpās sāks strādāt 30.maijā. Tajā klienti varēs veikt darījumus ar sertifikātiem, saņemt sev pienākošos naudu par izsolē pārdotajiem vērtspapīriem, kā arī saņemt dažādas konsultācijas un izziņas.

Pašlaik «Latvijas Krājbankā» vēl strādā 148 darbinieki, tostarp 22 atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā. Šie darbinieki nodarbojas ar kredītportfeļa dokumentu inventarizāciju un sagatavošanu pārdošanai, kredītu un klientu darījumu uzskaiti, uzraudzību, dokumentu un mantas inventarizāciju, bankas nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un citiem darbiem.

Fīrmanis atzīmē, ka «Latvijas Krājbankas» administrators no izsolēs realizētajiem aktīviem un kredītiem atguvis gandrīz 70 miljonus latu. Tas savukārt ļāvis veikt atmaksu lielākajam bankas kreditoram Noguldījumu garantiju fondam 100 miljonu latu apmērā. Šo ievērojamo summu galvenokārt veido nauda no atgūtajiem kredītiem, izsolēs realizētajiem aktīviem, «Latvijas Krājbankai» piederošajiem līdzekļiem, kas atradās citu banku kontos, u.c.

Jau ziņots, ka aprīlī «Latvijas Krājbankas» maksātnespējas procesa izdevumi bija 807 037 lati. No šīs summas 361 326 lati bija izdevumi kredītiestādes mantas uzturēšanai un darba telpu uzturēšanai maksātnespējas procesa laikā, 236 727 lati tērēti administratora un administratora palīga atlīdzībai, 193 397 lati izmaksāti darbiniekiem darba algās un atlaišanas pabalstos, 11 217 lati tērēti izsoļu organizēšanai, bet 4370 lati samaksāti par publikāciju ievietošanu laikrakstos.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa pērn maijā nolēma sākt «Latvijas Krājbankas» bankrotu. Bankrotu lūdza sākt «Latvijas Krājbankas» administrators - revīzijas kompānija «KPMG Baltics» -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.