Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Valsts prezidents Portugālē tiekas ar tautiešiem

Uzsākot darba vizīti Portugālē, Valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijas vēstniecībā tikās ar vairāk nekā 40 tautiešiem, no kuriem vairākums Portugālē dzīvo jau kopš 90.gadiem, portāls «Apollo» uzzināja Valsts prezidenta Preses dienestā.

Vairāk nekā stundu ilgajā tikšanās laikā Valsts prezidents uzrunāja klātesošos, uzsverot, ka Latvija šobrīd «iet tajā virzienā, lai atrastu savu attīstības ceļu, kas tai ļautu sasniegt vismaz vidējo Eiropas Savienības dzīves līmeni. Tagad tas Latvijai ir nepieciešams ātrāk nekā jebkad.»

Saistībā ar uzsākto darba vizīti Valsts prezidents atzina, ka sagaida atklātu un abpusēji ieinteresētu sarunu ar Portugāles valsts vadītājiem gan par abu valstu attiecību attīstības perspektīvu, gan par aktualitātēm Eiropas Savienībā un eiro zonā.

«Kontaktu stiprināšana starp Latviju un Portugāli būs ļoti, ļoti būtiska,» piebilda Valsts prezidents.

Vienlaikus Bērziņš uzsvēra, ka patlaban arvien nozīmīgāku lomu pasaules ekonomikā iegūst Centrālāzijas un Āfrikas valstis, kuras attīstās strauji un kurām ir lielas dabas resursu bagātības, ko nedrīkst ignorēt arī Eiropa. Tieši tādēļ Latvija ir ieinteresēta tieši un arī pastarpināti sadarboties ar šīm valstīm nākotnē.