Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sirmgalves apspļaudīšanā nepatiesi apvainotā jauniete saņēmusi 2000 latu kompensāciju

«Latvijas Avīze» samaksājusi tiesas piespriesto kompensāciju divu tūkstošu latu apmērā rakstā nepatiesi apvainotajai jaunietei, aģentūra BNS uzzināja uzņēmumā.

«Tā kā tiesas spriedums ir stājies spēkā, «Latvijas Avīze» respektē tiesu un pilda tās spriedumus. Tiesas piespriestā kompensācija jau ir samaksāta,» aģentūrai BNS pavēstīja laikraksta galvenā redaktore Linda Rasa.

Tiesa apmēram pirms mēneša nolēma, ka izdevniecībai «Lauku Avīze» jāizmaksā divi tūkstoši latu par nepatiesas informācijas publicēšanu, ka sirmgalves apspļaudīšanā 16.martā pirms diviem gadiem tika vainota Nadežda Devjatņikova, bet vēlāk izrādījās, ka tā ir pavisam cita persona, jo Devjatņikova bija skolā.

Jauniete ieguva tiesā prasīto summu. Advokāts Vitālijs Leščinskis iepriekš aģentūrai BNS pastāstīja, ka jauniete pati izvērtēja summu, «lai neiedzīvotos un būtu taisnīgi un godīgi». Viņš uzskata, ka šim spriedumam ir arī preventīva funkcija, «ja nu gadījumā gribēs rakstīt nepārbaudītu informāciju, būs jārēķinās, ka būs iespējamas prasības, kas tiks apmierinātas».

Spriedumu vēl bija iespējams pārsūdzēt, taču laikraksts to nedarīja.