Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Banku sektors četros mēnešos nopelnījis vairāk nekā 74 miljonus latu

Banku sektors kopumā Latvijā 2013.gada pirmajos četros mēnešos nopelnījis 74,6 miljonus latu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.

Šogad četros mēnešus banku peļņa ir par 35% lielāka nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā , kad peļņa sasniedza 55,3 miljonus latu, liecina komisijas sagatavotā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem. Pagājušā gada datos salīdzināšanas nolūkos netiek iekļauti "Parex bankas" un "Latvijas Krājbankas" dati.

Līdz aprīļa beigām ar peļņu darbojās 17 Latvijas bankas un četras ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 97,6%.

Banku sektora likviditāte un kapitalizācijas līmenis saglabājas augstā līmenī. Aprīļa beigās banku sektora likviditātes rādītājs bija 60,4% (marta beigās 58,9%), savukārt kapitāla pietiekamības rādītājs kopš iepriekšējā mēneša nemainījās un arī aprīļa beigās bija 18,3%, bet pirmā līmeņa kapitāla rādītājs - 16,4%.

Pirmā līmeņa kapitālā iekļauj tikai augstākās kvalitātes kapitāla elementus: apmaksāto akciju kapitālu un rezerves, kā arī iepriekšējo gadu nesadalīto peļņu.