Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers neatklāj iespējamo «Liepājas metalurga» investoru

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) neatklāj iespējamo AS «Liepājas metalurgs» investoru.

Šodien preses konferencē pēc ieilgušās valdības sēdes Dombrovskis atzina, ka viņš un arī Valsts prezidents Andris Bērziņš ir ticies ar uzņēmuma akcionāra Kirova Lipmana atrasto investoru.

Premjers neatklāja, vai, viņaprāt, tas ir reāls investors, kas gatavs iegādāties «Liepājas metalurgu» un investēt nepieciešamos līdzekļus. Viņš arī neatklāja, kas ir šī persona vai kompānija, sakot, ka nezin, vai investors esot gatavs atklāt savu identitāti.

Premjers uzsvēra, ka investoram ir jātiekas ar kreditoru klubu un tā konsultantiem, lai runātu par turpmāko rīcību.

Jau ziņots, ka līdz 31.maijam finanšu grūtībās nonākušā «Liepājas metalurga» akcionāriem ir vai nu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai jāiegulda uzņēmumā lieli finanšu līdzekļi. Uzņēmuma kreditori ir nolēmuši kapitalizēt aptuveni pusi jeb vairāk nekā 60 miljonus latu no «Liepājas metalurga» parādsaistībām, kuru kopējais apjoms sasniedz 125 miljonus latu, tādējādi kļūstot par uzņēmuma akcionāriem.

Kā 21.maijā pēc Ministru kabineta sēdes teica «Prudentia Advisers» partneris Kārlis Krastiņš, uzņēmuma akcionāriem kreditoru klubam ir vai nu par vienu latu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai katram jāiegulda «Liepājas metalurgā» pa desmit miljoniem latu, un viņi varēs palikt uzņēmumā, būt tā akcionāri kopā ar kreditoriem un turpināt atbalstīt un stabilizēt uzņēmumu.

Tikmēr «Liepājas metalurgs» piektdien, 24.maijā, Liepājas tiesā iesniedzis pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa sākšanu.

«Liepājas metalurga» zaudējumi šī gada pirmajā ceturksnī bija 10,1 miljons latu pretstatā pērn pirmajā ceturksnī gūtajai 521 688 latu peļņai, liecina uzņēmuma finanšu pārskats, kas iesniegts biržā «NASDAQ OMX Riga».

«Liepājas metalurga» konsolidētais neto apgrozījums 2013.gada 1.ceturksnī bija 78,3 miljoni latu, kas ir par 11,5 miljoniem vairāk nekā 2012.gada 1.ceturksnī, kad uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 66,8 miljoni latu.

Neto apgrozījuma pieaugumu un zaudējumu apmēru pirmajā ceturksnī noteica vispārēja krīze metalurģijas nozarē gan Eiropā, gan visā pasaulē, apgrozāmo līdzekļu trūkums uzņēmumā, kā arī tas, ka «Liepājas metalurgs» pirmajā ceturksnī realizēja par 32 734 tonnām vairāk velmējumu, nekā šajā periodā tika saražots, teikts finanšu pārskatā.