Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā bez maksas radītā pirmā sensora istaba internāta skolai

Sensora istaba ir emocionālās un psiholoģiskās atslodzes telpa, kur apmeklētājs var justies pilnīgā drošībā. Šī istaba ir aprīkota ar speciālām iekārtām, kuras rada labvēlīgu vidi multi- sensoriskai veicināšanai pilnīgas drošības atmosfērā un novērš jebkuru mūsdienu pasaules negatīvu un neitrālu iedarbību. Ar pamatmaņu (redze, dzirde, oža, tauste, vestibulārais aparāts un citi receptori) stimulācijas palīdzību tiek aktivizētas smadzenes un attīstās organisma aktivizācijas un deaktivizācijas procesu pašregulācija. 

Lēmums par sensora istabas būvniecību Rīgas 2. internāta skolā tika pieņemts pēc saņemtiem palīdzības lūgumiem no skolas administrācijas puses. Labo darbu meistaru fonds ar prieku uzsāka neparastu un līdz ar to, interesantu projektu. Šobrīd fonds ar lepnumu ir gatavs prezentēt sabiedrības spriedumam darba rezultātu, kas tika īstenots vairāku mēnešu garumā.

Pateicoties vairākiem cilvēkiem un uzņēmumiem, istaba ir aprīkota ar dažādiem elementiem bērnu pamatmaņu stimulācijai. Spilgtajām sienām, kuras apgleznoja profesionāli mākslinieki Vadima Mejkšana vadībā, ir 2 režīmi – dienas un nakts režīms. Ultravioleto lampu gaisma istabā pārveidojas un bērns »nonāk» pavisam citā realitātē. Šī istaba ir aprīkota ar dažādiem grīdas segumu veidiem, sākot ar mākslīgo zāli un naturālo akmeņu celiņu un beidzot ar dažādu veidu mīkstiem grīdas segumiem. Sienas ir apdarinātas ar korķa pārklājumu; plīša zvēri, mēbeles, rotaļlietas, sausais baseins ar plastmasas bumbiņām – viss šajā istabā ir atšķirīgās krāsās un faktūrās, kas, pateicoties vizuālai un taustes uztverei, ļauj strādāt ar bērniem, kuriem ir visnotaļ sarežģītas slimības. Istaba ir aprīkota ar mūsdienīgam ierīcēm – projektoru, datoru, audio sistēmu, LED paneli un daudzkrāsu LED griestu apgaismojumu.

Labo darbu meistaru fonds ir sabiedriskā organizācija, kas saņēmusi savu oficiālo statusu aptuveni pirms mēneša, un jau var dižoties ar atzīstamiem panākumiem.

Organizācijas līdzdibinātāji ir 5 jauni cilvēki, kuri vēlas savā valstī paveikt ko labu, jauku un gaišu.Mērķis un misija ir ne tikai sabiedriski noderīgu un nozīmīgu lietu radīšana un atbalsts, bet arī, pēc iespējas lielāka cilvēku skaita piesaistīšana šiem projektiem. Cilvēki grib darīt labus darbus, un tam nav nepieciešama liela nauda vai daudz brīva laika – galvenais, lai ir vēlēšanās to darīt.

Pagājušā mācību gada sākumā, Labo darbu meistari realizēja spēļu istabas projektu internāta skolas «Lastadijas» mācekļiem (Maskavas iela 178). Istabā tika veikts pilnvērtīgs remonts ar profesionālu mākslinieku un dizaineru palīdzību. Istaba kļuva par dārgumu salu visiem šī internāta bērniem. Spožie svētki un dāvanas nevienu neatstāja vienaldzīgu. Tas arī iedvesmoja jaunus cilvēkus dibināt sabiedrisku organizāciju.

Par godu sensora istabas atklāšanai 29. maijā no 10.00 līdz 11.00 Rīgas 2. Internāta skolā tiks organizēti svētki internāta mācekļiem.

Uzstāsies, ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, jau zināmais tas burvju mākslinieks Dmitrijs Bubins. Internātu ar nelielu parādi un dāvanām apmeklēs motociklisti no kluba chopper.lv, kuri demonstrēs internāta mācekļiem savus iespaidīgos braucamrīkus un ar prieku atbildēs uz jebkuriem jautājumiem, kas saistīti ar viņu aizraušanos.. Bērniem arī tiks novadīts kinoterapijas seanss (ārstniecība ar suņu palīdzību), ko atbalsta dakteri-klauni no «Dr. Klauns» organizācijas. Pēc svētku pasākuma, kas plānots aptuveni stundas garumā, visi interesenti varēs apmeklēt sensora istabu, kā arī aprunāties ar cilvēkiem, kuri strādāja pie projekta īstenošanas.

Apmeklēt sensora istabas atklāšanas svētkus tiek aicināti visi, kas sniedza savu palīdzību projekta īstenošanā, kā arī visus, kas vēlas vienkārši paskatīties, ko var paveikt, ja ir vēlēšanas, nedaudz brīvā laika un labi nodomi.