Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā šoferiem nelaimīgākās dienas ir pirmdienas, otrdienas un piektdienas

Visiem labi zināmos dziesmas vārdus «brīvdienas nav manas laimīgās dienas» Latvijā šoferīši varētu dziedāt par pirmdienām un piektdienām. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības «BALTA» KASKO dati, tad nedēļas pirmā diena satiksmē ir visbīstamākā. Savukārt Valsts policijas statistika rāda, ka ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem visvairāk notiek piektdienās.

Taču «BALTA» māsas kompānijas Lietuvā «Lietuvos Draudimas» dati, liecinot, ka lietuviešiem neveiksmīgākās dienas ir tieši piektdienas, kā arī brīvdienas nedēļas nogalē.

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības datiem, kopš 2011.gada līdz šī gada maijam vērojama tendence, ka Latvijas autovadītāji visbiežāk nelaimes gadījumus izraisa pirmdienās. Apkopotā informācija liecina, ka vidēji 18% no visiem pieteiktajiem nelaimes gadījumiem notiek pirmdienās, kamēr 15% - piektdienās, bet sestdienās notikuši 9% no visiem negadījumiem.

«Kā viens no iemesliem lielajam negadījumu skaitam pirmdienās ir brīvdienu ietekme. Bieži vien pēc relaksēti pavadītas nedēļas nogales šoferīšiem ir grūtāk koncentrēties un atgriezties steidzīgajā ikdienā, tāpēc pastāv lielāks risks iekļūt satiksmes negadījumā. Jāņem arī vērā, ka brīvdienās satiksmes intensitāte ir mazāka, turklāt gana augsto degvielas cenu dēļ cilvēki rūpīgāk plāno nedēļas nogales izbraucienus. Tiesa, kā liecina gan uzņēmuma, gan Valsts policijas pieredze, tad negadījumi, kas notiek brīvdienās, parasti ir smagāki nekā tie, kas notiek darba dienās,» uzsver «BALTA» atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Apdrošināšas uzņēmuma «Lietuvos Draudimas» dati rāda, ka Lietuvā autovadītāji nelaimes gadījumus visbiežāk izraisa piektdienās. Satiksmes negadījumi notiek pēcpusdienā, kā arī pusdienlaikā, lielākoties laika posmā starp plkst. 12.00 un 18.00. Pērn piektdienās notikušo nelaimes gadījumu skaits, salīdzinot ar 2011.gada rādītājiem, pieaudzis par 5%.

Savukārt Latvijā Valsts policija pērn piektdienās kopumā reģistrējusi 591 negadījumu ar cietušajiem, bet pirmdienās – 487 negadījumus. Kopskaitā pērn reģistrēts 3361 negadījums, bet gadu iepriekš - 3389 negadījumi.

Kā liecina BALTA dati par apzagšanas un zādzību gadījumiem, lielāks risks tikt apzagtiem šoferiem pastāv otrdienās. Apzagšanas un zādzību gadījumus apdrošināšanas sabiedrība otrdienās fiksē par 20% biežāk nekā citās nedēļas dienās.