Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES komisārs: Vairākas Eiropas valstis kļuvušas nepārvaldāmas

Vāciju pārstāvošais Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārs Ginters Etingers paziņojis, ka Eiropā būtu steidzami jāveic vērienīgas reformas, jo vairākas bloka dalībvalstis, pēc viņa domām, kļuvušas nepārvaldāmas.

«Mani satrauc, ka pārāk daudzi Eiropā joprojām uzskata, ka viss būs kārtībā,» sacīja Etingers. «Eiropa ir nobriedusi pārmaiņām.»

Pēc komisāra domām, daudzas ES dalībvalstis vairs politiski nefunkcionē.

«Mani satrauc, ka dažas valstis ir būtībā nepārvaldāmas - Bulgārija, Rumānija, Itālija,» norādīja komisārs.

Savukārt Francija saskaņā ar Etingera uzskatiem «absolūti nav gatava darīt to, kas ir nepieciešams», lai sakārtotu savu tautsaimniecību. Tikmēr Vācija apdraud ekonomiskos panākumus, piekopjot nepareizu politiku, uzsvēra komisārs.

Lielbritānijas premjerministru Deividu Kemeronu, pēc Etingera domām, tur pavadā partijas iekšējā eiroskeptiski noskaņotā opozīcija, kas kļuvusi par «Tējas dzērāju partijas britu versiju».

«Vācija sasniegusi savu ekonomisko spēju augstāko punktu. Vācija nekļūs spēcīgāka, turpinot «Betreuungsgeld» (bērnu kopšanas pabalstu), sieviešu kvotu, minimālo algu politiku,» skaidroja komisārs.

Ar šādu paziņojumu viņš nāca klajā otrdienas vakarā, Briselē uzrunājot Vācijas, Beļģijas un Luksemburgas tirdzniecības kameru pārstāvjus.