Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC par «rupju provokāciju» vēršas Drošības policijā

Vairākās vietās Rīgā šonedēļ izplatītas anonīmas skrejlapas, kurās «Saskaņas centra» (SC) atbalstītāji tiek aicināti svītrot no kopīgā saraksta vairākus «Gods kalpot Rīgai» biedrus. SC to uzskata par rupju provokāciju, tāpēc partija vērsusies Drošības policijā.

Skrejlapā krievu valodā pausts viedoklis, ka vēlēšanās jābalso par pirmo krievu tautības Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC), bet SC sasaistīšanās ar vicemēra Andra Amerika partiju esot tikai taktika, lai palīdzētu Ušakovam iegūt absolūto vairākumu domē.

Kā teikts anonīmajā skrejlapā, šis gājiens esot prasījis arī pāris «upurus» - kopējā sarakstā esot iekļauts daudz «nacionālistu, korumpantu un cilvēku, kas iestājas pret krievu valodu». «Tāpēc mums ir pārliecinoši jāparāda mūsu spēks un cieņa. Mums vēlēšanās ir jāizsvītro nacionālpolitikāņi no SC saraksta. Viņiem nav vietas mūsu galvaspilsētas domē,» teikts paziņojumā.

Lapiņas otrā pusē dots «padoms, kā balsot vēlēšanās». Īpašu uzmanību izpelnījušies bijušais «tēvzemietis» Andrejs Požarnovs un bijusī Tautas partijas veselības ministres Baiba Rozentāle. Atbalsta cienīgs neesot arī «oligarhu rokaspuisis Ameriks («Misters 20%»)», Eiženija Aldermane, kas vadījusi «pazemojošo naturalizācijas procesu», kā arī «Rīgas politiskās virtuves veterāns Oļegs Burovs».

Papildus nosauktajiem no skrejlapas otrā pusē publicētā saraksta izsvītroti arī pašreizējie domes deputāti no GKR Andris Bērziņš, Vita Jermoloviča, Jānis Šmits un Raimonds Timma. Nosvītrots ir arī Amerika dēla Agra Amerika vārds un Amerika padomnieka Ainara Baštika vārds, nevēlamo kandidātu vidū ir arī Juris Zaķis, Sarmīte Pīka, Ivo Kiršblats, Jānis Dziedātājs, Aina Krūkle un Ausma Cimdiņa, kā arī arodbiedrības LABA pārstāvis Dins Sirsniņš. LABA priekšsēdētājs Raimonds Gailis gan skrejlapas autoru antipātijas nav izpelnījies.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, SC no skrejlapās paustā kategoriski norobežojas un uzskata, ka tā ir rupja provokācija. Saistībā ar notikušo SC jau vērsies Drošības policijā, lūdzot izmeklēt šo gadījumu un noskaidrot vainīgos.

SC uzsver, ka arī turpmāk, tāpat kā četrus gadus līdz šim, Rīgas domē plāno strādāt roku rokā ar «Gods kalpot Rīgai».

Kā portālam «Apollo» pavēstīja jauniešu kustība «Vienoti Rīgai -Latvijai», šis materiāls pierāda, ka Ušakova patiesie mērķi ir realizēt savu Rīgas krieviskošanas politiku, kurai traucē nacionāli noskaņoti kandidāti.

«Vēlamies vērst uzmanību uz to, ka šis materiāls ir bīstams signāls visiem rīdziniekiem par to, ka skaļi pieteiktais un izveidotais Ušakova-Amerika saraksts, kurš strādāšot rīdziniekiem, ir tikai skaista fasāde. Aiz tās slēpjas «Saskaņas centram» tik tuvā politika izstumt latviešus no Rīgas domes, no pilsētas, lai turpinātu Rīgas krieviskošanu,» paziņojumā norādīja kustības pārstāvji.