Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cīņas, beisbols un skvošs pretendēs uz vietu olimpisko spēļu programmā

Uz vienu brīvo vietu olimpisko spēļu programmā, sākot no 2020. gada, pretendēs cīņas, beisbola un softbola apvienotā kandidatūra, kā arī skvošs, trešdien lēma Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Gada sākumā SOK izpildkomiteja nolēma programmā saglabāt moderno pieccīņu, bet izņemt cīņas. Tādējādi brīvā cīņa, sieviešu cīņa un grieķu-romiešu cīņa nokļuva grupā ar septiņiem pretendentiem uz iekļaušanu olimpisko spēļu programmā.

No šiem astoņiem sporta veidiem tagad izraudzīti trīs tālākie pretendenti, bet no tiem vēlāk tiks izvēlēts viens, kas turpmāk būs redzams uz lielākās globālā sporta skatuves.

Uz iekļūšanu 2020. gada olimpisko spēļu programmā pretendēja arī skrituļslidošana, karatē, ķīniešu kaujas māksla vušu, kas ir ļoti populāra Āzijā, veikbords un kāpšanas sports.

Iepriekšējo reizi 2009. gadā no olimpiskās programmas tika izslēgti softbols un beisbols, bet to vietā stājās golfs un regbijs-7, kas tiks iekļauti 2016. gada olimpisko spēļu programmā.

Galīgais lēmums par vienu sporta veidu, kas tiks iekļauts 2020. gada Olimpiādes programmā, SOK lems septembrī Argentīnā. Tajā pašā laikā tiks lemts par 2020. gada Olimpiādes norises vietu, uz ko pretendē Stambula, Madride un Tokija, bet SOK prezidenta vēlēšanās tiks izvēlēts Žaka Roges darba turpinātājs.