Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grūtups jauniešiem dāvina grāmatas

Advokāts Andris Grūtups grāmatas «Tiesāšanās kā māksla I» piecus eksemplārus uzdāvinājis Rīgas 1. ģimnāzijas bibliotēkai. Šobrīd grāmata ir Jāņa Rozes grāmatnīcas pirktāko grāmatu saraksta pirmajās vietās.

Jautāts, kāpēc tieši 1. ģimnāzijai, Andris Grūtups ar smaidu atbild: «Tāpēc, ka viņi ir pirmie!» un tūlīt turpina: «Grāmata veltīta argumentācijas teorijai, tāpēc to ar prieku nododu ģimnāzijas skolēniem - nākamajiem uzņēmējiem, juristiem, filosofiem, valsts vadītājiem. Tā ir unikāla iespēja paraudzīties uz literatūras un vēstures stundās iepazītiem rakstniekiem, māksliniekiem, valstsvīriem un vēstures faktiem no atšķirīga skatu punkta.»

Divas no grāmatas novelēm veltītas dzejnieka Šarla Bodlēra un rakstnieka Pāvila Rozīša tiesas procesiem. Viņus tiesāja par amorāliem darbiem, kurus mūsdienās lasa vidusskolas literatūras stundās. Savukārt grāmatas noslēdzošā novele veltīta Andrievam Niedram - rakstniekam, publicistam, mācītājam, politiķim -, kuru tiesāja par valsts nodevību divdesmitajos gados. Tā ir sīkumos pildīta vēsturiskām detaļām un smalkiem dialogiem tiesas zālē.

Rakstītais sakņojas precīzā vēsturisko dokumentu, tiesas stenogrammu, arhīvu materiālu, periodikas un literatūras izpētē, turklāt pasniegts vieglā daiļliteratūrai raksturīgā manierē. Autors restaurējis lietas, kuru nav, kas ir nozaudētas, iznīcinātas vai to atrašānās vieta nav zināma.

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts