Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seši jautājumi Rīgas mēra amata kandidātiem: atbild Inga Antāne

Atbild Reformu partijas mēra amata kandidāte Inga Antāne.

Jūsu vīzija par Rīgu 2017.gadā?

Mana vīzija sakrīt ar manu un Reformu partijas mērķi - MODERNA EIROPAS OSTAS PILSĒTA. Mūsu Rīgai tuvākajos četros gados ir jāsper būtiski soļi Eiropas izaugsmes virzienā. Un tam ir visi priekšnosacījumi, jo Rīga ir bijusi EIROPAS mēroga pilsēta kultūras, biznesa, mākslas un daudzās citās jomās. Tagad Rīgai šī vieta Eiropas pilsētu saimē jāatgūst. Rīgai ir jābūt MODERNAI visās jomās, - uzņēmējdarbībā, iedzīvotāju darbavietās, sabiedriskajā transportā, dzīves līmeņa ziņā. OSTA ir viens no būtiskākajiem izaugsmes stūrakmeņiem kā Rīgai, tā visai Latvijai. Reformu partijai ir redzējums, kā ostu padarīt par modernu, ienesīgu un videi draudzīgu objektu.

Kas vienos rīdziniekus pēc četriem gadiem, neatkarīgi no tautības un politiskās pārliecības?

Tam ir jābūt lepnumam par savu pilsētu un Rīgas patriotismam. Un tie nav tukši vārdi. Rīgai ir jārada tādi apstākļi tās iedzīvotajiem, lai rīdziniekiem būtu pamats lepoties par savu piederību mūsu Rīgai.

Kas ir Rīgas lielākā vērtība?

Rīgas lielākā vērtība ir tās cilvēki. Cilvēki, kuri pagaidām plūst prom, tāpat kā asinis tek no savainota organisma. Mēs darīsim visu, lai rīdzinieki atgrieztos savā pilsētā un nebrauktu projām. Pilsēta bez cilvēkiem ir tukšs vārds. Ja runājam par ekonomiskām vērtībām, tad Reformu partija uzskata, ka Rīgas lielākais iespējamais ienākumu avots ir Rīgas osta. Pašreiz tā nav, bet Rīgas osta ir mūsu trumpis, kuru varam vai nu veiksmīgi izspēlēt, vai arī pazaudēt.

Raksturojat sava vēlētāja prototipu? Kāds viņš ir?

Mūsu vēlētāji ir dažādu tautību un paaudžu rīdzinieki, kuri vēlas pārmaiņas. Tie ir strādājošie rīdzinieki, no kuru nodokļiem Rīga šobrīd tiek uzturēta, bet kuru pašu dzīves un darba apstākļi ne tuvu nav tādi, kādus tie būtu ar savu darbu pelnījuši.

Jūsu konkurentu stiprās un vājās puses?

Katram no mums ir stiprās un vajās puses. Mums nav pieņemami, ka Rīgas domē, kuras pirmais un galvenais uzdevums ir rīdzinieku dzīves un darba apstākļu uzlabošana un pilsētas izaugsme, nodarbojās ar politiskām intrigām. Mums nav pieņemams, ja saimnieciski jautājumi tiek risināti bezatbildīgi vai pat noziedzīgi. Tā ir mūsu sarkanā līnija - nesaimnieciska attieksme pret mūsu pilsētu. Pirmsvēlēšanu periodā ir pārāk daudz neizpildāmu solījumu, savstarpēju nesaskaņu un mēģinājumu uz rīdzinieku dalīšanas pēc tautībām vai kā savādāk panākt īslaicīgu popularitāti.

Un viens praktisks jautājums: Cik tiltu pār Daugavu būs 2017.gadā?

Es uzskatu, ka līdz 2017.gadam visiem esošajiem tiltiem būtu jābūt drošiem un kvalitatīviem, atbilstošiem labāko Eiropas tiltu standartiem. Tas jau būtu daudz.