Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seši jautājumi Rīgas mēra amata kandidātiem: atbild Nils Ušakovs

Atbild «Saskaņas centra» mēra amata kandidāts, pašreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Jūsu vīzija par Rīgu 2017.gadā?

Man un manai komandai nav plānu Rīgā būvēt kādu megaobjektu kā Nacionālā bibliotēka, ar kuru vēlāk lepoties. Mūsu galvenais uzdevums ir savest kārtībā pilsētu - tīrīt, remontēt un labot, jo pilsēta ir ļoti nolaista. Man pat prātā nav pilsētā būvēt kaut ko lielu un dārgu laikā, kad pilsētā nav savesti kārtībā pagalmi, kad VEF Kultūras pils un Kongresu nams ir nožēlojamā stāvoklī. Kamēr tas viss netiks savests kārtībā, runāt par kaut ko jaunu nav pareizi.2017.gadā es Rīgu redzu daudz tīrāku, sakoptāku, komfortablāku, lai rīdzinieki tajā justos labāk.

Kas vienos rīdziniekus pēc četriem gadiem, neatkarīgi no tautības un politiskās pārliecības?

Apvienot visus rīdziniekus var tikai pilsēta. Mums ir labs piemērs - mūsu internacionālā komanda, kurā latvieši un krievi strādā visu rīdzinieku labā, nedalot viņus pēc nacionalitātes. Mums pēdējo četru gadu laikā jau izdevies paveikt daudz ko tādu, kas palīdz vienot rīdziniekus. Tās ir tradīcijas kopā sagaidīt Jauno gadu, kopīgi svinēt Līgo svētkus un Rīgas svētkus. Mūsu mērķis ir sapulcēt visus rīdziniekus, neatkarīgi no viņu nacionalitātes, vecuma, sociālā stāvokļa. Lai viņi dažas reizes gadā sajustos kā rīdzinieki. Tas ir tas lokālpatriotisms, kas nepieciešams sabiedrībai kopumā.

Kas ir lielākā Rīgas vērtība?

Rīdzinieki! Jo tieši rīdzinieki veido šo pilsētu. Bez viņiem nekā nav. Ir arhitektūra, upe, pludmales, parki, taču tas viss balstās uz rīdziniekiem.

Raksturojiet savu vēlētāju. Kāds viņš ir?

Tas ir ļoti sarežģīti. Mums ir liels atbalsts. Pēc reitingiem mūs atbalsta aptuveni 60% vēlētāju. Tas nozīmē, ka mums nav viena noteikta vēlētāja tipa. Tie ir krievvalodīgie, latvieši, dažāda vecuma un sociālā statusa rīdzinieki. Mums ir augsts atbalsts dažādās sociālās, lingvistiskās un ģeogrāfiskās grupās.

Nosauciet jūsu konkurentu stiprās un vājās puses.

Stiprā mūsu konkurentu puse - tās ir partijas, kas veido valdības koalīciju. Viņiem ir lieli administratīvie resursi, iespējas pārdalīt nodokļus, nedot ES naudu, tas ir - viņi var tiešā negatīvā veidā ietekmēt pilsētas budžetu. Turklāt viņi kontrolē tiesībsargājošās iestādes. Tā viennozīmīgi ir viņu stiprā puse. Vājo pusi mēs visi redzam - četrus gadus viņi nav mācējuši strādāt kā vienota komanda. Bijuši bezgalīgi konflikti, nespēja iet uz priekšu.

Cik tiltu būs pār Daugavu 2017.gadā?

Tikpat, cik šobrīd, vairāk nebūs, un kas nav mazsvarīgi, arī mazāk nebūs.