Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB brīdinājis Latvijas Zemnieku savienību

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 28.maijā informējis Latvijas Zemnieku savienību (LZS) par to, ka saskaņā ar partijas līdz mēneša beigām noslēgtajiem reklāmas līgumiem var tikt pārsniegts priekšvēlēšanu izdevumu limits. KNAB arī norādījis, ka LZS vēl nav pārkāpusi priekšvēlēšanu tēriņu limitu.

Tā aģentūrai LETA sacīja LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, norādot, ka KNAB pa faksu informējis, ka līgumu izpildes gadījumā politiskais spēks varētu pārtērēt atļautos limitus par vairākiem tūkstošiem latu.

Brigmanis uzsvēra, ka saskaņā ar LZS aprēķiniem izdevumi priekšvēlēšanu aģitācijai nav pārsniegti un tā var izlietot vēl kādus 4000 latu. Tomēr partija pēdējās dienās drošības pēc ir pārtraukusi vairāku reklāmu publicēšanu laikrakstos «Neatkarīgā» un «Diena» un reklāmu pārraidīšanu atsevišķās radiostacijās.

LZS priekšsēdētājs skaidroja, ka šāda situācija izveidojusies, ņemot vērā, ka vairākās pašvaldībās partijai ir kopīgs saraksts ar kādu citu politisko spēku, piemēram, «Vienotību» vai nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK. Izdevumu limits starp partijām nav ticis sadalīts, un LZS pārstāvji atsevišķos gadījumos uzskatījuši, ka viņi reklāmai var tērēt visu limitu, lai gan īstenībā drīkstējuši tikai daļu.

Brigmanis norādīja, ka «neviens netaisījās pārkāpt limitus». Lai gan LZS vēl var tērēt vairākus tūkstošus latu, tomēr daļa reklāmu ir pārtrauktas, ja gadījumā vēl «kaut kas parādās».

Kā ziņots, apkopojot partiju un mediju sniegto informāciju, KNAB konstatējis, ka piecas dienas pirms pašvaldību vēlēšanām viena no partijām ir pārsniegusi plānoto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru konkrētiem kampaņas izdevumiem, aģentūru LETA iepriekš informēja KNAB pārstāve Inta Šaboha.

KNAB partijas nosaukumu neatklāja, taču norādīja, ka par pieļaujamā priekšvēlēšanu izdevumu apmēra pārsniegšanu birojs nosūtījis partijai brīdinājumu.

KNAB konstatējis, ka partija ir pārsniegusi limitētos aģitācijas izdevumus un sasniegusi 104,37%, proti, noslēgusi līgumus par summu, kas pārsniedz likumā noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru visu veidu reklāmas izvietošanai, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai. KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka pagaidām konkrētā politiskā spēka līdzšinējā priekšvēlēšanu aģitācija faktiski vēl nav veikta par summu, kas pārsniedz tai noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru.

KNAB šodien aģentūru LETA informēja, ka pēc brīdinājuma saņemšanas šī partija izdarījusi korekcijas noslēgtajos līgumos par aģitācijas izvietošanu, līdz ar to nepārsniedzot likumā noteikto limitu.

Pašlaik apkopotā informācija liecina, ka dienu pirms priekšvēlēšanu aģitācijas aizlieguma neviens politiskais spēks nav pārsniedzis plānoto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru konkrētiem vēlēšanu kampaņas izdevumiem, kā arī nav veicis aģitāciju par summu, kas pārsniedz likumā noteiktos apmērus.

KNAB informēja, ka šobrīd viena partija ir sasniegusi 99,43% un viena partiju apvienība 92,58% no likumā pieļaujamā izdevumu apmēra visu veidu reklāmas izvietošanai, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai.

Vēl četri politiskie spēki pārsnieguši 70%, un vēl pieci politiskie spēki sasnieguši vairāk nekā 50% no likumā noteiktā izdevumu apmēra, savukārt septiņi politiskie spēki nav iztērējuši līdzekļus minētajiem aģitācijas izdevumiem.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka desmit no 48 ar partijām un to apvienībām nesaistītajām personām politiskās reklāmas izvietošanai, pasta pakalpojumu izmantošanai, labdarībai un sponsorēšanai ir izlietojušas vairāk nekā 2900 latus no pieļaujamajiem 3000 latu.

Kopumā līdz 30.maijam KNAB ir apkopojis vairāk nekā 1670 paziņojumus par noslēgtajiem līgumiem vai tajos veiktajām izmaiņām saistībā ar priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu televīzijā, radio, preses izdevumos, internetā, telpās un publiskās vietās, kā arī labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu.