Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB: Līdz aģitācijas termiņa beigām partijas nav pārsniegušas atļautos tēriņus

Dienu pirms priekšvēlēšanu aģitācijas aizlieguma neviens politiskais spēks nav pārsniedzis plānoto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru konkrētiem vēlēšanu kampaņas izdevumiem, kā arī nav veicis aģitāciju par summu, kas pārsniedz likumā noteiktos apmērus, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija.

KNAB pārstāve Inta Šaboha informēja portālu «Apollo», ka šobrīd viena politiskā partija ir sasniegusi 99,43% un viena politisko partiju apvienība 92,58% no likumā pieļaujamā izdevumu apmēra visu veidu reklāmas izvietošanai, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai.

Vēl četri politiskie spēki pārsnieguši 70% un vēl pieci politiskie spēki sasnieguši vairāk nekā 50% no likumā noteiktā izdevumu apmēra, savukārt septiņi politiskie spēki nav iztērējuši līdzekļus minētajiem aģitācijas izdevumiem.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka desmit no 48 ar partijām un to apvienībām nesaistītajām personām politiskās reklāmas izvietošanai, pasta pakalpojumu izmantošanai, labdarībai un sponsorēšanai ir izlietojušas vairāk nekā 2900 latu no pieļaujamajiem 3000 latiem. Ņemot vērā, ka līdz aģitācijas aizliegumam ir atlikusi mazāk par dienu, tad, ja KNAB pēc priekšvēlēšanu aģitācijas perioda beigām konstatēs politiskajām partijām, to apvienībām vai ar tām nesaistītajai personai noteiktā pieļaujamā priekšvēlēšanu izdevumu apmēra pārsniegumu, tad KNAB priekšniekam ir pienākums uzdot attiecīgajai partijai vai personai 30 dienu laikā ieskaitīt valsts budžetā finanšu līdzekļus tajā apmērā, kas atbilst pārsniegtajam priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēram.

Kopumā līdz 30.maijam KNAB ir apkopojis vairāk nekā 1670 paziņojumus par noslēgtajiem līgumiem vai tajos veiktajām izmaiņām saistībā ar priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu televīzijā, radio, preses izdevumos, internetā, telpās un publiskās vietās, kā arī labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu.