Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunieši ielaužas mājā; sasien un aplaupa iemītniekus

Policija par ielaušanos kādā mājā Ainažu pagastā un divu cilvēku sasiešanu un aplaupīšanu aizturējusi divus vīriešus, no kuriem viens ir nepilngadīgs; gados jaunie vīrieši pastrādājuši arī citas zādzības, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts policijas pārstāve Sintija Virse.

Viņa pastāstīja, ka 5.maija rītā Valsts policijā tika saņemta informācija, ka naktī divi jaunieši ielauzušies mājā Ainažu pagasta Mērniekos, kur uzbrukuši un sasējuši divus mājas iemītniekus – 1955. un 1944.gadā dzimušus vīriešus.

Pēc tam uzbrucēji pārmeklējuši māju, atraduši un nozaguši naudu, banku kartes, kuras vēlāk mēģinājuši izmantot, un telefonu. Promejot uzbrucēji abus vīriešus atstājuši sasietus un mājas durvis aizslēguši.

Limbažu iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Kaspars Zvirbulis norādījis, ka par notikušo policijā sākts kriminālprocess, izmeklēšanas laikā noskaidrotas un aizdomās par laupīšanu aizturēti divi Staiceles iedzīvotāji – piecpadsmitgadīgs jaunietis un 1981.gadā dzimis vīrietis, kas jau agrāk bijis policijas redzeslokā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrota personu saistība ar vēl vairākām zādzībām, kas notikušas laika posmā no 2012.gada rudens dažādās vietās Salacgrīvas un Alojas novadā.

Abi vīrieši apzaguši vairākas privātmājas, kurās saimnieki, lai arī ikdienā nedzīvo, uzglabā vērtīgas mantas. Noskaidrots, ka vīrieši apzaguši arī Mērnieku bibliotēku, no kurienes aiznesti vairāki datorkomplekti.

Liela daļa nozagto mantu jau atgūtas un atdotas to likumīgajiem īpašniekiem. Izmeklēšana sāktajā kriminālprocesā turpinās.

1981.gadā dzimušajam vīrietim tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, otram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Policija atkārtoti vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu rūpēties par sava īpašuma drošību. Policija iedzīvotājus aicina ēkās, kurās viņi pastāvīgi nedzīvo, neatstāt vērtīgas mantas – darbarīkus un dārza apstrādes tehniku.

Tāpat ēkās ieteicams ierīkot signalizāciju un vienoties ar kaimiņiem par sava īpašuma uzraudzību pašu prombūtnes laikā.