Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Irbe par latviešu lētticīgo paļāvību ienācējiem

Latvieši ir ļoti viesmīlīga tauta, taču vēstures gaitā tas nereti izpaudies kā lētticīga paļāvība ienācējiem, kuri šeit nebija nākuši kā viesi un tūristi, intervijā laikrakstā «Latvijas Avīze» savu viedokli paudis slavenais latviešu hokeja vārtsargs Artūrs Irbe.

«Ārzemnieki, kuri te viesojušies, man teikuši, ka latviešus uztvēruši kā ļoti viesmīlīgu tautu. Vēstures gaitā tas nereti izpaudies kā lētticīga paļāvība ienācējiem, kuri gan nebija nākuši kā viesi un tūristi,» atgādina Irbe.

Viņš norāda, ka Latvijā padomju gados labāk nekā citās Baltijas valstīs veicās rusifikācijā, un ne tikai tādēļ, ka šeit tā būtu īstenota agresīvāk.

«Šeit bija pakļāvīgāki līdzzinātāji no pašu latviešu vidus. Igauņi vienmēr bijuši iecirtīgāki pretī. Tā ir mugurkaula lieta, un tagad tas arī ir izvēles jautājums,» saka Irbe.

Irbe tāpat arī atzīst, ka pasaulē lēnām mainās noteikumi, attieksme un likumi pret valstiskuma grāvējiem, savtīgiem varas izmantotājiem un izzadzējiem.

«Mana iekšējā sajūta, vērojot pasaulē notiekošo, saka – šobrīd lēnām mainīsies noteikumi, attieksme un likumi pret valstiskuma grāvējiem, lai kur viņi paceltu galvu, tāpat arī pret savtīgiem varas izmantotājiem un legāli, it kā ar likuma vīģes lapu aizsegtiem izzadzējiem,» klāsta Irbe.

Irbe minējis Zviedrijas piemēru, kur pēdējās nedēļas laikā bija vērojami imigrantu organizēti grautiņi.

«Netiks cits pret citu nostādīti pie dažādām ticībām vai tautībām piederoši ļaudis. Bet – ja jūsu darbība vērsta valstiskuma izvazāšanā vai nedrošības sajūtu radīšanā sabiedrībā, kā Zviedrijā ar primitīvāko grautiņu taktiku, tad tā sastapsies ar pretdarbību un varas stingrību pret šāda veida ekscesiem,» norāda Irbe.

Visu interviju ar Artūru Irbi lasiet šīsdienas laikrakstā «Latvijas Avīze»!