Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP saņēmusi 24 signālus par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu laikā

Drošības policija (DP) pirmsvēlēšanu periodā kopumā saņēmusi 24 signālus par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu laikā, aģentūru LETA informēja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

No saņemtajiem signāliem 16 bija iedzīvotāju zvani, kas ziņojuši par iespējamu balsu pirkšanu un vēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.

Paralēli tiek saņemta arī operatīva rakstura informācija, kas tiek pārbaudīta.

Savukārt KNAB preses pārstāve Inta Šaboha aģentūru LETA informēja, ka birojs priekšvēlēšanu periodā saņēmis 96 iesniegumus, kuros iedzīvotāji lūguši skaidrot attiecīgās likuma normas, kā arī ziņojuši par konkrētiem gadījumiem, kad, iespējams, pārkāpti aģitācijas ierobežojumi vai izmantoti administratīvie resursi aģitācijas veikšanai. Piedevām šodien darba dienas laikā KNAB saņēmis apmēram 50 iedzīvotāju zvanus par iespējamām pārkāpumiem.

Iedzīvotāji par balsu pirkšanu aicināti nekavējoties ziņot Valsts policijai, nogādājot iesniegumu tuvākajā policijas iecirknī vai zvanot pa tālruni 110. Tāpat var zvanīt uz Drošības policijas tālruni 67208964 vai sūtīt elektronisko pastu uz adresi «dpdd@dp.gov.lv». DP lūdz iespējamās prettiesiskās darbības dokumentēt, piemēram, nofilmējot.

Drošības policija atgādina, ka Krimināllikumā ir paredzēta atbildība par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Paredzētais sods par šādu noziegumu ir brīvības atņemšana līdz trim gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods.