Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

BBL varētu paplašināties uz ziemeļiem

Baltijas Basketbola līga (BBL) varētu paplašināties Somijas un Zviedrijas virzienā, ziņo Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapa, atsaucoties uz savienības ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu.

«Saņēmām apstiprinājumu, ka vismaz divas Somijas čempionāta pirmā piecnieka komandas piedalīsies BBL, ja saņems uzaicinājumu. Zviedru nostāja pagaidām ir atturīgāka, taču, ja kādam klubam būs interese, nekādi šķēršļi netiks likti,» teicis Šneps, piebilstot, ka ar somiem un zviedriem tiks turpinātas sarunas par šo valstu klubu iespējamo pievienošanos turnīram.

«Mūsuprāt, BBL paplašināšana būtu pamatota gan ekonomiski, gan sportiski. Daudzas biznesa struktūras darbojas ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Ziemeļvalstīs,» izteicies LBS ģenerālsekretārs. «Bet sportiskā līmeņa izlīdzināšanos Baltijas valstīs apliecināja izslēgšanas turnīra dalībnieku sastāvs - pirmajā četriniekā bija divas Latvijas un pa vienai Lietuvas un Igaunijas komandai, savukārt BBL čempioni FIBA kausa izcīņā palika aiz Somijas komandas.»

Tāpat Šneps piebildis, ka savu dalību nākamās sezonas BBL turnīrā jau apstiprinājusi «Jēkabpils» komanda, tomēr viņš atklājis, ka vēl nav īstas skaidrības par jauno sezonu.

«Trūkst noteiktības par līgas nākotni, jo Lietuvas basketbola sabiedrībā valda dažādas noskaņas. Mainās Lietuvas līgas vadība, klubiem ir atšķirīgi viedokļi par BBL finansiālajiem nosacījumiem. Esam daudz runājuši ar Lietuvas Basketbola federācijas vadību, mudinot kolēģus aktīvāk iesaistīties BBL attīstīšanā un laikus ieviest skaidrību par nākamo sezonu,» teicis Šneps.

Kā ziņots, par šīs sezonas BBL čempioniem kļuva «Ventspils» komanda, kļūstot par pirmo Latvijas komandu, kas ieguvusi titulu, bet duelī par trešo vietu «Barons kvartāls» piekāpās Tallinas «Kalev/Cramo» basketbolistiem.

Šī bija pirmā sezona, kad BBL turnīrā nespēlēja spēcīgākie Lietuvas un Latvijas klubi.